Zirkonyum Kaplama Diş

Zirkonyum Kaplama Diş

Zirkonyum kaplama diş daha çok porselen köprü ve protezlerin alt yapısında kullanılan beyaz bir alaşımdır. Günümüzde daha çok estetik diş amaçlı kullanılmaktadır. Zirkonyum dişler diş eti yapısı ile kolaylıkla uyum sağladıkları için ve kullanımları sağlık açısından hiçbir risk teşkil etmektedir. Ağzınızda hiçbir şekilde koku yaratmamakla birlikte tat alma duyunuzda da hiçbir değişiklik yapmamaktadır.

Hangi Durumlarda Zirkonyum Diş Yaptırılır?

Bu tür zirkonyum kaplama dişi kullanan kişiler genellikle estetik açısından kullanmaktadırlar. Dişlerinin kötü göründüğünü düşünen herkes bu tedaviden yararlanabilmektedir. Ancak özellikle;

  • Beyazlatma gibi metotlarla sonuca ulaşılmayan ileri derecede diş renkleri kaybında
  • İrsi olan diş renk değişimlerinde
  • Ayrık ve az çarpışık, dönük dişlerde
  • Aşırı madde kaybı olan rengi ve yapısı bozulmuş dişlerde
  • Gülüş estetiğini düzenlemekte

Zirkonyum kaplama diş tedavisi uygulanmaktadır. Işık geçirgenlik özelliğinin bulunmasından dolayı doğal dişlerin görüntüsü tam anlamıyla yakalanmaktadır. Protez dişlerde en sık görülen rahatsızlıklardan biri olan diş eti çekilmesi rahatsızlığı kesinlikle yaşanmamaktadır. Kahve, sigara ve çay gibi doğal dişlerin etkilendiği renklendiricilerden etkilenmediği için düzenli bir bakım yöntemi ile uzun yıllar kullanılabilmektedir.

Zirkonyum Kaplama Diş Avantajları

Zirkonyum kaplama diş avantajları özellikle günümüzde kahve, çay ve sigara gibi alışkanlıkların oldukça çok kullanıldığı düşünüldüğünde ve günün koşuşturmasında diş sağlığına yeterince önem göstermeyenlerin tercih ettiği zirkonyum diş kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Özellikle fotoğraflarda çok daha güzel görünmek isteyen bay bayanlar bu tedavi yöntemini tercih etmekte olduğu için daha çok estetik açıdan kullanılan bir tedavi yöntemi olarak biliniyor olsa da sağlık içinde gerekli olduğu gerçeği uzmanlar tarafından kabul edilmektedir. Çünkü diş mineleri üzerinde gerçekleşen renk değişimleri zamanla dişlerin özelliklerini kaybetmelerine ve diş kayıplarına neden olmaktadır. Üzerinde plak birikimine sebep olmadığı için ilerde renk değişikliği gerçekleşmesi mümkün olmayan zirkonyum dişler yanlış fırçalama gibi sebeplerden dolayı diş eti çekilme rahatsızlıklarında bile kötü bir görüntü yaratmamaktadır. Zirkonyum diş cansız ve yapay bir görüntü oluşturmadığı için tüm fotoğraf çekimlerinizde gönül rahatlığıyla gülmenizi sağlayacaktır. Bu gülüş sizin özgüveninizi yerine getireceğinden psikolojik bakımdan da rahatlamanızı sağlayacaktır.

Zirkonyum fiyatları için lütfen Zirkonyum diş fiyatları? makalemizi okuyunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir