zirkonyum kaplama diş

zirkonyum

Zirkonyum kaplama diş daha çok porselen köprü ve protezlerin alt yapısında kullanılan beyaz bir alaşımdır. Günümüzde daha çok estetik diş amaçlı kullanılmaktadır. Zirkonyum dişler diş eti yapısı ile kolaylıkla uyum sağladıkları için ve kullanımları sağlık açısından hiçbir risk teşkil etmektedir. Ağzınızda hiçbir şekilde koku yaratmamakla birlikte tat alma duyunuzda da hiçbir değişiklik yapmamaktadır.

Hangi durumlarda zirkonyum diş yaptırılır?

Bu tür zirkonyum kaplama dişi kullanan kişiler genellikle estetik açısından kullanmaktadırlar. Özellikle;

 • Beyazlatma gibi metotlarla sonuca ulaşılmayan ileri derecede diş renkleri kaybında
 • İrsi olan diş renk değişimlerinde
 • Ayrık ve az çarpışık, dönük dişlerde
 • Aşırı madde kaybı olan rengi ve yapısı bozulmuş dişlerde
 • Gülüş estetiğini düzenlemekte

zirkonyum kaplama diş tedavisi uygulanmaktadır. Işık geçirgenlik özelliğinin bulunmasından dolayı doğal dişlerin görüntüsü tam anlamıyla yakalanmaktadır. Protez dişlerde en sık görülen rahatsızlıklardan biri olan diş eti çekilmesi rahatsızlığı kesinlikle yaşanmamaktadır. Kahve, sigara ve çay gibi doğal dişlerin etkilendiği renklendiricilerden etkilenmediği için düzenli bir bakım yöntemi ile uzun yıllar kullanılabilmektedir.

Unutmayınızki en sağlıklı dişler kendi dişlerinizdir. Gereksiz işlemler kesinlikle yaptırmayınız. Devletimizin Diş Hastanelerinden uzman diş doktorlarından randevü oluşturarak işlem gereklimi doktor eşliğinde kararlar veriniz. Kulaktan dolma internet bilgileri ile kesinlikle karar vermeyiniz.

2 Yorum

Yorum Yapın

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  ortodonti

  Ortodonti tel tedavisi

  ortodonti

  Ortodontik bozukluklar