Zirkonyum Diş Yutulursa Zararı Var Mıdır?

Zirkonyum Diş Yutulursa Zararı Var Mıdır?

Zirkonyum diş kaplama oldukça geliştirilmiş bir buluş. Doğal görünümlü, sağlam ve sağlıklı malzemelerden oluşturulmuş bir teknoloji harikası olmuştur. Zirkonyum dişler yapımında hastanın zaman sorunlarını da kolaylaştırıyor. En fazla beş gün içerisinde yapılıp takılabiliyor. Zirkonyum Dış Yutulursa Zararı Var Mıdır? Vücut ile uyumlu olduğu için bir zararı yok. Yutulan diş kaplamasından çıkmış demektir ve bu zirkonyumlarda görülmesi zor durumlardandır. İlk beş seneye garanti verenler var ama genel kullanılmaları yirmi seneyi rahat buluyor. Yapılan araştırmalar bunu gösteriyor. Zirkonyum da iki şekilde uygulama yapılabiliyor.

  • Demirli İmplant uygulama
  • Demirsiz uygulama

Daha önceden diş etleri iltihaplanabiliyor, uzun bir zaman alıyor ve görünümden de çok memnun olmadığımız kaplamaların yerini alan zirkonyum en son teknolojiyle bilgisayarlı donamımla olağan üstü iş çıkartıyor. Sağlık yönünde Zirkonyum Dış Yutulursa Zararı Var Mıdır? Hayır yoktur.

 Neden zirkonyum derseniz eğer?

  • Çünkü zirkonyum diş etlerinde ki dokularla uyum içerisindedir ve doku dostudur. yapılan porseleninin diş etleri ve damak ile hatta ağızda kalma zamanı ve kullanımdaki rahatlığı olağan üstü olduğu gibi çok uzun seneler kullanılmaktadır.
  • Çok iyi olan dayanıklılık Kırılma derecelerinde ki oranının yüksek oluşu da gözden kaçmayan büyük bir detaydır.
  • Doğal görünüme en yakın porselen oluşu ve testlerde ki dayanıklılık oranları azı dişlerin yapımında bile şüphe ettirmiyor.
  • Isı geçişlerinde sızlama ve ya renk değişmesi yoktur. hiçbir sorunla karşılaşmadan soğuk sıcak yiyecek içecek kullanabilmektedir.
  • Alerjik olmaması ve kullananlardan böyle bir şikayetin hiç duyulmaması yani alerjik reaksiyon göstermesi çok önemlidir.
  • Işık geçirgenliği çok önemlidir bu tarz kaplamalarda. Zirkonyum bu konuda çok başarılıdır. Camsı görünür ve Estetik olarak çok iyi bir görüntü verir.

Zirkonyum Dış Yutulursa Zararı Var Mıdır? Bu yapılan araştırmalardan sonra sizlerde fikir sahibi olmuşsunuzdur ve esasında vücut ile uyumundan bahsedilen yerlere dikkat ettiğiyseniz hiçbir sorun teşkil etmemektedir. Yani eğer diş kaplamanız yerinden çıkar ve kazara yutarsanız hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız aşikar olmuştur. Zirkonyum Dış Yutulursa Zararı Var Mıdır? konusu il ilgili sorularınızı yorum atarak bize ulaştırabilirsiniz.

Yorum

Yorum Yapın
  1. Protezinim impilantimdan düşüyor doktorum bir sorun olmadığını söyledi fakat endişelendim bu iki kez oldu impilantiminin protezle uyuşma süreci dedi bu konuda beni aydınlatırsaniz sevinirim tskler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir