Aşağıdaki formu kullanarak zirkonyum fiyatları hakkında fikir edinebilirsiniz. Burada yer alan fiyatlar zirkonyum diş kaplama yapan yerden yere göre farklılık gösterebilir. Zirkonyum diş fiyatı hesaplaması için lütfen kaç adet dişinize zirkonyum yaptırmak istediğinizi giriniz ve “Hesapla” butonuna tıklayınız.

* ile işaretli alanlar zorunludur.
Help Text

Zirkonyum Kaplama Fiyatı

Zirkonyum diş fiyatları tek diş için 500-1000 TL arasında değişmektedir. Zirkonyumun hangi laboratuvar şartlarında elde edildiğine bağlı olarak ve diş hekiminin inisiyatifine göre bu fiyatlar 400-800 TL aralığına düşebilmektedir. Hatta bulunulan şehir bile fiyatların değişimini etkilemektedir. Gelecekte zirkonyum diş yaptırmanın çok daha ucuza mal olacağı tahmin edilmektedir.

Zirkonyum Kaplama Diş Pahalı mı?

Zirkonyum genelde ABD, Avusturya, Brezilya, Rusya gibi ülkelerden çıkarılan bir madendir. Ülkemizde çıkmayan bir mineral olduğu için zirkonyum diş fiyatları sıralanan bu ülkelere göre daha pahalıdır. Ayrıca bu dişin diğer metal alt yapılı porselen dişlere göre daha pahalı olduğu da bir gerçektir. Çünkü zirkonyum sıcaklık değişimlerine ve korozyona daha dayanıklı bir madde olduğu için işlenmesi de oldukça güçtür. Zirkonyumun beyaz olması, kahve, sigara gibi kötü koşullarda herhangi bir sararma durumuna maruz kalmaması, hafif olduğu için ağızda bir rahatsızlık vermemesi, elektriği iletmemesi, ağızda tat değişimleri bırakmaması, diş etine doğal bir görünüm kazandırarak diş çekilmesi gibi problemlere ortam hazırlamaması ve ağız kokusu yapmaması bu dişin değerini artırır.

Değişen ve gelişen teknoloji, bu zirkonyum metalini zirkon seramiğine çeviren laboratuvarların sayısını arttırdığı için bu dişin fiyatı geçmişe göre biraz daha ucuzlamıştır. Ayrıca bu laboratuvarlarda çalışan diş hekimi sayılarının da artması bu ucuzlamaya katkı sağlamıştır.Sonuç olarak, dış ülkelerden ithal edilen ve çok dayanıklı olduğu için işlemesi de oldukça zorlayıcı olan bu madenin pahalı oluşu zirkonyum diş fiyatlarınında yüksek olmasını açıklamaktadır. Ancak sadece ithal oluşu değil ülkemizde hastanın ağız yapısına göre şekil alması için birçok işlemden geçtiği laboratuvarların da oldukça pahalı ve donanımlı makinelerden oluşması zirkonyum dişin neden diğer porselen dişlere göre daha pahalı olduğunu açıklamaktadır.

Zirkonyum Kaplama Yaptırmalı Mıyım?

Hemen hemen herkes dişlerinde sararmalar, eksiklikler, diş minesinde aşınmalar ya da sıcak ve soğuğa karşı hassasiyet hissetmiştir. Bu gibi durumlarda ilk olarak diş hekimimize danışırız ve çoğu durumda eksik olan dişin yerine estetik görünümlü bir porselen diş ekleme önerisiyle karşılaşırız. Ancak bu porselen dişler zirkonyum diş ve diğer metal alt yapılı diş olarak ikiye ayrılır. Bu durumlarda hem keseye uygun hem de sağlıklı ve uzun süre kalıcı dişlere olmak isteriz. Ancak yapılan araştırmalar zirkonyum dişin dişe daha iyi uyum sağladığını ve daha doğal bir görünüm verdiğini öne sürmektedir. Zaten birçok hasta da zirkonyum dişin kendileri söylemedikçe kimse tarafından orijinalliğinin sorgulanmadığını belirtmiştir.

Bu makalenin yanı sıra, şu yazılarımızın da ilginizi çekeceğini düşünüyoruz:

93 Yorum Yapılmış

Yorum Yapın
 1. merhaba, zirkonyum dişler için gerçekçi görünmediği söyleniyor doğru mu? bir de var ise zirkonyum dişe alternatif tedavi yöntemleri nelerdir?

 2. ben alt ust cene sabit protez yaptirmak istiyorum fiyati ne kadar devletten yardim alabilirim emekliyim arz ederim

 3. İYİ GÜNLER DİŞLERİMİN TAMAMINI ZİRKONYUM YAPTIRMAK İSTİYORUM YAŞIM 52 TOPLAM KAÇ LİRAYA YAPTIRABİLİRİM.

 4. Arkdaşlar ben diş kaplaması yaptıracam ama zararı varmı fiyatı ne kadar dişim kesilecekse geçici diş takıyolarmı ve ben 6 tane dişimi yaptıracam lütfen soruma cevap verirmisiniz çünkü okullar açılmadan yapmak istiyorum.

  • dişlere törpüleme yapılıyor sonra ölçüler alınıyor doktorun eli hızlı ise 10 gün içinde kaplama dişler yerine takılıyor tabi bu serede damaklarınızın bir alışma süreci oluyor bende vuruk yapmıştı ama herkeste olacak diyede birşey yok 7 yıl oldu hala iyi durumdalar.

  • Dişleriniz mutlaka kesilir ağrılı bi işlem tabi ki gerçek dişin yerini tutmuyor benim alt dislerim kaplama devlet hastanesinde alt komple 200 yaptırdım geçen sene geçici dis bazı yerler takmiyor istediğinizi söyler siniz takılsa da takılmasa da dış etleri iyileşme den yeme içme zor.

  • Yüksel Bey ;

   Bölümünde uzmanlaşmış hekimlerin kontrol ederek bir fiyat belirlenebilir. Belki dolgu,kanal tedavisi yada diş eti ile ilgili başka işlemlerde gerekebilir.

 5. Ben zirkonyum diş yaptırdım ön üst dişlerim zirkonyum çok doğal duruyor orjinal dişten ayırt edemezsiniz herkese tavsiye ederim

 6. Yaptırın derim. Ben 1 tane köpek dişi kaplattım. Kimse anlamıyor hatta bazen ben bile unutuyorum takma diş taşıdığımı. Tek kötü yanı kötü denirse fazla doğal duruyor. Sağlam dişlere bile yaptırası geliyor insanın.

 7. İmpalantın Üzerine Zirkonyum kaplama Fiyatını Öğrenmek İstiyorum

  Saygılarımla
  Güler Altındirek

 8. ön üstten bir dişim kırık zirkonyum yada implant maliyet ve tedavi süresi hakkında bilgi rica ediyorum

  • Nazlı hanım fiyatlar genel olarak değişkendir tedavi yapılacak il ilçe hatta sokak bile fiyatlarda değişiklik gösterebiliyor ama 7 dolgu 1 diş zirkonyum diş fiyatı 1200 TL civarında diyebilirim.

  • Merhabalar Ahmet Bey eğer 28 tane dişinize yapıldıysa BEDAVA diyebilirim :):)

   14 dişinize yapıldıysa normal diyebilirim ama 10 diş altında yapıldıysa biraz pahalı diyebilirim.

 9. Benim üst dişlerim seyrek, olması gerekenden küçük ve şekilsiz. Alt orta dörtlü çok sıkışık ve küçük. Azılar sivri ve kenarları boş. Ağzımda da toplam 24 diş var. Toplam tedavi sürecim ne kadar sürer? Toplam masrafı ne kadar olur? Ne tip bir sağlık güvencesine sahip olursam bu tedaviyi karşılar?

 10. Implant yaptırmak istiyorum 8 tane ımplant takılması gerekiyor. Alt üst zirkonyum ile ne kadar olur 8 tane ön diş kaplamalı

  • Merhabalar Halime hanım net fiyat için görmek gerekiyor ortalama olarak 18000-25000 TL arası diyebilirim

 11. Alttaki 4dişimin kemiği erimiş.üsteki ön dişleriminde kemiği azbişey kalmış.alt ve üst ön dişlerimin 6 tanesine zirkonyum yaptırma şansım varmı?var ise 12 diş ne kadar tutar

  • Merhabalar Emel Hanım öncelikle dişlerin durumunu görmemiz gerekiyor. Fiyatlarda ancak o şekilde belirlenir.

 12. Iui gunler onden 4 dis cektirdim 19 yil once kopru yatirmistim hem alt disler hem ustundrki kaplama ozelligini kaybetti yine köprü yaptircam zirkonyum maliyeti ne olur acaba

 13. Benim ön dişimi yaptırmam dan dolayı bir kararma oldu ve diğer ön dişimde hafif sallanma var bunlarla birlikte toplam 12 dişimi zirkon yaptırmak istiyorum uzun süre kalıcı mı ileride bozulma çıkma vs durumları oluyor mu ve 12 dişin fiyatı ne olur öğrenebilir miyim ? yaşım 18

  • en az 10 yıl garantili iyi yapılırsa çıkma olmaz efendim ortama olarak 5500 TL gibi
   maliyeti olur Eda hanım

 14. Merhaba, ön üst iki dişim(tavşan dişi deniyor sanırım) ete yakın kısımda az da olsa sağ dişte dentin gözüküyor , geçen yıl bu dişe iç kısımdan dolgu yapılmıştı ben şimdi bu ön dişlerime zirkonyum kaplattırabilirmiyim yaptırırsam ne kadar tutar, herhangi bir ağrı yok soğuk hassasiyeti azda olsa var.

 15. Dislerimin tamamina yakini curuk durumda. Komple zirkonyum yeni dis yaptirmanin ortalama maliyeti ve ortalama suresi nekadardir ? Saygilar..

 16. 4 dolgu 1 kanal 2 zinkoryum diş taşı temizlemesi 2 tane köprü diş fiyat ne kadar olur acaba teşşekkürler

 17. slm ben diş etlerim çekildiği için hepsini çektirdim kısa süreliğine tam protez yaptırıyorum kemiklerim ve diş etlerim kendine gelene kadar tam protez kullanacağım sonra alt ve üst olmak kaydı ile 12 implant ve üzerine zirkonyum protez yaptırmayı düşünüyorum sizlere sorum şu tam protez olarak zirkonyum oluyormu ve yaklaşık fiyatı öğrenebilirmiyim

 18. Merhabalar öncelikle yaptıran biri olarak söylemem gerekiyor ki iyi bir doktor tarafından yaptırılırsa kesinlikle anlaşılmıyor ve çok rahat kullanıyorsunuz 2012 yılında 6 tane ön dişlerime yaptırdım 3500 civarıydı araştırmadan bir yere gidip yaptırdım çok sorun yaşadım düştü diş etlerime zarar verdi yemek yemekten korkar oldum düşecek diye bu yıl çok iyi bir doktor tarafından yeniden yaptırdım yaklaşık düş Eti tedavisi kanal vs 7000 tl civarı verdim ve çok rahat ve sağlıklı bir şekilde kullanabiliyorum sizlere de tavsiyem söz konusu sağlığınız illa ki para önemli bir unsur ama hayatınızın tamamını etkilicek bir durum ucuza yaptırmak yerine çok iyi bir doktora yaptırmanızı tavsiye ederim.

  • Ayla hanım sürekli anlatmaya çalıştığımız durumu sizlerin tarafından görmek bizleri çok mutlu ediyor.

   Sağlık para ile ölçülmez.

 19. Selamun aleyküm hocam 3 dişe zirkonyum kaplama 3tane kanal 2 tane normal kaplama 1dişe dolgu toplam 1500 vericem sizce çokmu ?

 20. Merhaba ben 6 adet zinkonyum diş kaplama yaptırmak istiyorum fiyat nekadar çıkar acaba yardımcı olabirirmisiniz

 21. 6 adet üst ön diş köpek dişinden köpek dişine zirkonyum kaplama(Bunlardan köpek dişi yanında boşluk var),İki adet azı dış(sağ üst arkadan ikinci,sol alt üçüncü) bunlardan bir tanesi implant için kemiğe dolgu gerekiyormuş az bir çekilme varmış damakta..
  İki tane dolgu ve iki tanede kanal tedavisi nekadar sürer ve kaç gün kalmalıyım Erzincandan geleceğim

  • şuanda kampanyamız mevcut 15,05,2016 ya kadar geçerli
   Yerli implant 1000 TL
   Alman implant 1200 TL
   Porselen diş kaplamalar 250 TL
   Zirkonyum diş kaplamalar 400 TL ‘ dir. Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

 22. Bnde özelde yaptirdim ama 1 yil oldu istgm sekil renk olmadi ve 1 yildr agzmda apse eksilmiyor ve hep bedua ediyorum

 23. kaplama yapmk icin Ust cenede 3 dis birakti ve o fislerdn biri curudu lanet olsun ona bindefa ciksin ondan diyorum suan dis agrisindan yatamiyorum dr.adini yazmycgm yinede

 24. Hocam ust çenem kople kaplama ve alta inceltigi dis çürumus röntgnde cikti ve 1 yil oldu napmam lazm ltfn akil vern ve bu özel bir yer

  • Deniz hanım merhabalar ;

   Köprü sökülecek ve çürüyen dişinize kanal tedavisi yapılması gerekiyor ardından köprüyü tekrar taktırabilirsiniz. Ama bu işlem biraz sıkıntılı köprüyü sökerken kırılabilir.

   Diğer bir yöntem kaplamayı sökmeden köprünün üzerinden kanal tedavisi yapabilir.

 25. Dişlerim yamuk ve çekilecek 4 diş var ve dolgu yapılacak yerler vsr
  Ve 12 diş zirkonyum yaptrtmak istiyorum
  Ne kadar tutar?

  • Merhaba net fiyat verilebilmesi için muayene olmanız gerekmektedir. İletişim bölümünden arayarak ücretsiz muayene için randevu alabilir net fiyat öğrenebilirsiniz efendim.

 26. Merhaba bn 12 diş zirkonyum kaplama 6 zirkonyum implant fiyatinizi öğrenmek istiorum iliginize teşekkur ederim.

 27. Merhaba ben zirkonyum diş yaptırcam ama aynı zamanda yüzüme tüylerim için lazer epilasyon yaptırıyorum dişin bu işleme bir zararı olur mu lütfen bu konuda bir bilgisi olan bana cevap yazabilir mi çok teşekkür ederim

 28. mrb benim üst ön iki dişimin arasında dolgu var bitanesinde de yeni kanal tedavisi yaptırdım ortadaki dolgu siyahlaşmış bide çürük var bu iki dişe ne yaptırmalıyım ?

 29. Alt cene dislerimin ucunde implant ve iki disimde kaplama var.
  Uc tane implant dahil 9 tane disime zirkonyum kaplamak istiyorum. Islem ne kadar surer ve maliyeti nedir?

  Tesekkurler.

 30. Selamlar, üst çenemde sadece 2 kesilmiş halde köpek dişim var…Durumları iyi ( bana göre ) Bu iki diş yapılmasını istediğim 10 adet zirkon kaplama dişi çeker mi, implant gerekir mi ? Teşekkürler…

 31. Damaklarım çok aşağıda dişlerimde az bir yamukluk var ve ne kadar fırçalarsam fırçalıyayım beyaz olmuyo öneriniz 21 yaşındayım

 32. Dişleklik var bende ve ön üst 5 dişm olması gerekenden fazla buyuk ve soldaki disimde cok kucuk ve iceride kalmis durumda.Dislerimden cok rahatsızım öndeki 5 ve alttaki 4 dişme zirkonyum kaplatmak istesem maaliyeti ne olur acaba

 33. Merhabalar Diş kaplaması için yazıyorum nasıl yapıştırıyorsunuz sağlıklımıdır montajı falan nasıldır ve fiyat nedir komple teşekkürler.

 34. Mrb benim on ust disimin 1 tanesi yok us on 6 alt onse 8 disime zirkonyum istiyorum nekadar surede bu islem yapilir tahmini fiyat nedir muayne ucretinide alirsam gelmek istiyorum

 35. Merhaba ben şu anda metal kaplama kullanıyorm ama estetik açıdan hiç memnun değilim zirkonyum kaplamayı sırf estetik açıdan istiyorm büyük olmasını istemiyorm sizce yapılabilirmi birde en çok estetik porselen mi yoksa zirkonyum mudur vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir