Zirkonyum Diş Damak Ağrısı Nasıl Geçer?

zirkonyum
Zirkonyum Diş Damak Ağrısı Nasıl Geçer
Zirkonyum Diş Damak Ağrısı Nasıl Geçer

Bu yazımızda sizlere zirkonyum diş damak ağrısı nasıl geçer ana başlığı altında zirkonyum diş nedir, zirkonyum diş kaplamasının diğer protezlerden farkı nedir konularında açıklamalarda bulunacağız. Öncelikle zirkonyum diş nedir alt başlığını inceleyelim.

Zirkonyum ve Zirkonyum Diş Nedir?

Zirkonyum diş metali Martin Heinrich Klaproth tarafından 1789 yılında keşfedilmiştir. Zirkonyum elementi 1824 yılında ise Jons Jakob Berzelius tarafından yeniden izole edilmiştir.

Zirkonyum elementi,

  • Sıcaklığa ve korozyona karşı oldukça dayanıklıdır.
  • Oldukça reaksiyona girmeye istekli bir madde olup, havada ve sıvı içerisinde hızlıca oksitle kaplanır ve korozyona dayanıklı, dirençli bir hale gelir.
  • Diş hekimleri tarafından ise zirkonyum minerali zirkonyadan elde edilen zirkonya seramiği formunda faydalanılmaktadır.
  • Zirkonyum metali rengi dolayısıyla da diş hekimleri tarafından diş estetiği uygulama ve tedavilerinde alt yapı malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Zirkonyum Diş Damak ağrısı Nasıl Geçer? Nedenleri Nelerdir?

Zirkonyum diş kaplamalarınız uygulandıktan sonra vücudunuzu yeni kaplama dişlerine uyum sağlaması belirli bir süre zaman alabilmektedir. Bu zaman aralığı içinde dişlerinizde çiğneme zorluğu ve ekstra hassasiyet durumları yaşanabilir. Bu hassasiyet sebebi ile de diş ağrısı meydana gelebilir.Bazı durumlarda dişler normal boyundan fazla tıraşlanması gerektiğinden dolayı dişlerin siniri dışarı çıkabilir yada sinire yakın bir noktada olabilir, bu durumlarda dişler çok ağrı yapar ve kanal tedavisi yapılması gerekmektedir.Aşağıda sizler için maddelendirdiğimiz yöntemleri gerçekleştirmeniz halinde halen devam eden bir diş ve damak ağrınız varsa lütfen en kısa sürede diş hekiminize başvurunuz.

Zirkonyum Diş Damak Ağrısı Nasıl Geçer?

  • Diş ağrısı hissedilen bölgeye bir adet bezin içine buz sararak 10 dakika kadar bir süre tutmanız gerekmektedir.Bu uygulama ağrı hissedilen bölgede uyuşma hissi meydana getirerek ağrının geçmesini sağlayabilir.
  • Zirkonyum diş damak ağrısını geçirmek için yüksek etkili bir ağrı kesici ilaç almalısınız. İlaç atıldıktan 6-10 saat süre zarfında ağrınız geçebilir. Apranax, novalgin veya majezik vb.türü genel ağrı kesiciler kullanabilirsiniz. LÜTFEN İLAÇLARI DOKTOR KONTROLÜNDE KULLANINIZ!
  • Dişlerinizdeki ağrıyı gidermek amacı ile tuzlu su, normal gargara veya sirkeli su kullanarak gargara yapabilirsiniz. Böylece ağrılarınız bir nebze azalabilmektedir.
  • Diş ağrılarınızın doğal yöntemlerle geçmesi için ağzınızda karanfil çiğnemeniz gerekmektedir. Böylelikle karanfilin içindeki doğal etki sebebiyle dişler uyuşur, ağrı bir süre sonra hissedilmez.

Yorum

Yorum Yapın
  1. Merhabalar, alt çene dişlerimi 6 hafta evvel zirkon kaplama yaptırdım ve hala ağrılarım var. bu normal midir ? Eğer normal ise ağrılar daha ne kadar devam edebilir? Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant

Diş eti estetiği

Dental Sağlık Turizmi

Dental Sağlık Turizmi