Porselen Diş Öncesi Sonrası

zirkonyum

Gülümsemekten korkmamak için diş hekimlerinin yolunu tutuyoruz. İyi bir hekim ve kaliteli bir diş malzemesiyle estetik kaygılarımızdan kurtulabilmemiz mümkün. Gelişen teknoloji bize daha yaşanabilir bir hayat standartları sunabilecek güce ulaşmıştır. Porselen dişler de günümüzün rağbet gören diş tedavi yöntemlerinin başında yer almaktadır. Porselen diş öncesi sonrası bilinmesi gereken bazı detaylar araştırılmalı, diş hekiminin görüşleri alınmalıdır.

Porselen Diş yaptırmak isteyenlerin önem vermesi gereken durumlar:

  • Hangi amaçla muayene gittiğinizden emin olmanız gerekmektedir. Ön dişlerinizden memnun değilseniz ful porselen kaplama yaptırmamanız daha sağlıklıdır; laminate kaplamayı seçmelisiniz. Eğer azı dişlerinizi yaptıracaksanız, dayanıklı zirkonyum porselen kaplama dişi tercih etmelisiniz.
  • Porselen diş rengini seçerken, poliklinikteki ölçüm cihazı, yaşınız ve doktorunuzun görüşlerini dinleyiniz. Aksi halde yanlış karar vermiş olabilirsiniz.
  • Kliniğe giderken, muayene olacağınız kişinin diş nosyonu olan bir diş hekimini olduğuna dikkat ediniz. Diş teknisyenleri protezlerini yapar ancak takma yetkisi yoktur.
  • Porselen diş öncesi sonrası ağız bakımına dikkat etmeliyiz. Eğer diş dolgusu ya da diş eti problemleri varsa porselen dişin prova süresine geçilmemesi gerekir. Hekim öncelikle ağzı hijyenik bu hale getirmek zorundadır.
  • Prova sayısı ortalama 4 seferdir.
  • Geçici protezler üzerinden prova edilir ve asıl porselen dişler geldiğinde hekim tarafından yeni gelenler takılır.
  • Tedaviden sonra dişlerinize tıpkı doğal dişlere gösterilen bakımı gösteriniz. Böyle davranmak hem porselenin uzun ömürlü olması kolaylaştıracak hem de ağız kokusu gibi sorunları ortadan kaldıracaktır. 6 ayda bir diş hekiminize kontrole gitmeniz de önemlidir.

Doğru ellerden sunulan kaliteli hizmetle porselen diş öncesi sonrası kolaylıkla atlatılabilir. Ucuz maliyetli olduğu için yanlış kişi ve kuruluşlarda tedavi olmamak sağlık açısından önemli olduğu gibi ilerde yaşanabilecek stres ve psikolojik rahatsızlığın önüne geçecektir. Porselen dişler yapıldıktan sonra, kabuklu yiyecekleri yerken dikkat edilmelidir. Özellikle ön dişlerden şayet porselen kaplama yapılmışsa azami ihtimam göstermek şarttır.

Net bilgi için kendi Hekiminize başvurarak bilgi alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

zirkonyum

Porselen Diş

implant

Diş implantında merak edilenler