Porselen diş fiyatları

implant

Porselen diş yaptırmak isteyen kişilerin gözden çıkarması gereken bazı miktarlar vardır. Bu da mutlaka keseden keseye farklılık gösterebilecek istekleri şekillendirir. Porselen kaplama diş fiyatları, porselen dişlerin hammaddesine göre farklılık gösterir. Eğer saf bir porselen istiyorsanız cebinizden çıkacak miktar, diğer hammaddelere oran ile çok daha fazladır. Eğer lüks bir yer tercih ederseniz o zaman daha fazla miktarları cebinizden çıkarmayı göze almanız da gerekir.

 

Porselen Diş Fiyatları Neye Göre Belirleniyor

 • Eğer diş yapınız düzgün ise yaptıracağınız porselen kaplama sizler için çok daha uygun fiyatlara gelecektir.
 • Diş yapınızın düzgün olması sizler için oldukça ekstra bir durumdur. Aksi halde hem diş yapınızı düzeltmeniz gerekir hem de bunun için belirli bir zaman tedavi görmeniz gerekir. Bu tedavi süreci sizler için oldukça fazla para masrafı olabilir.
 • Porselen dişlerin seçenekleri itibari ile de fiyatları oldukça değişiklik gösterir.
 • Porselen maddesinin içerisine eklenen katkı maddeleri uygun fiyat içeren hammaddeler içermiyor ise o halde fiyatlar çok daha uygun olabilir.
 • Porselen seçimini fiyatlara göre yapmak yerine, mutlaka bir hekim tedavisi eşliğinde size önerilen şekli ile tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır.

Porselen diş fiyatları, sizlerin istediği ölçüde değişiklikler gösteriyor. Porselen olması demek ürünün pahalı olması demek anlamını taşımaz. Mutlaka belirli bir çizgide belirlenmiş fiyat vardır. Bir piyasa araştırması yaparak, kalite seçimi ile birlikte karar vermek gerekir.

Porselen Diş Alışma Süresi

Porselen diş kullanmak oldukça zordur. Hem tertemiz görünür hem de sürekli temiz görünmesi için bakım yapmak da gerekir. Porselen diş doğal dişere nazaran boyut olarak biraz daha büyüktür. Fakat bu büyüklük göze aşırı olarak çarpan bir boyutta değildir. Aslında oldukça şık bir görünümü vardır fakat doğal dişe oranla çok daha ağır ve alışması güç olur. Porselen diş alışma süresi aslında uzun ve zahmetli bir yoldur. Sürekli olarak ağzınızın içerisinde yabancı madde hissi ile kalabilirsiniz. Bu duruma alışmak için yaklaşık birkaç ay kadar süre geçirmeniz gerekir.

Zaman içerisinde dişler çene yapısı ile birbirlerine çok daha doğal bir görünüm sergileyebilecek şekilde uyum sağlarlar. Önemli olan ise bir müddet oldukça olumlu düşünceler ile sabredip beklemektir. Mutlaka devletimizin uzman bir diş hekimi ile karar veriniz. İnternet araştırmaları sizleri yanlış yönlendirebilir. Kesinlikle bu araştırmalarla yanlış kararlar vermeyiniz.

Zirkonyum diş konulu makalemizi inceleyebilirsiniz.

6 Yorum

Yorum Yapın
 1. 16 tane porselen diş yaptirmam gerekiyormuş gitmiş olduğum bir doktor yerini hijyenik bulamadığım için onda yaptirmiyacagim size gelmek istiyorum site adresinizi daha önce sizde tedavi görmüş olan arkadaşımdan aldım acaba porselen dişler kaç günde biter teşekkürler

 2. İki taneçürük dişim var dolgu yapılması gereken ve 15 tane porselen diş yaptırmayı düşünüyorum daha önce bi doktorla ne ye mal olucagını konuşmadım diş yapısı bozuk değil fakat gülmek yakışmıyor bana fiyat verebilirmisiniz???

 3. Iyi çalışmalar
  3 adet üst. 3 adet alt çenede olmak üzere 6 adet altın kaplama dişleri porselen diş ile değiştirmek istiyorum maliyeti nedir nasıl bir yol izlemem gerekli. Dişler yurtdışında yapıldı. Alt cenedeki dişlerin dipleri çürümeye başlamış.

 4. porselen diş yapımında yapılan dişler hep çok büyük oluyor bunun daha küçük yapılmasının bir yolu var mı?

 5. Merhaba
  Şu an alt üst tamamen kaplama var ve bunlar tamamen sökülüp implant uygulaması ve porselen veya zirkonyum dişler takdırmak istiyorum bana maliyeti ve nasıl bir yol izlemem gerektiğini söylerseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant

implant Diş Caiz Mi

zirkonyum

Porselen Diş Uygulaması