Porselen Diş Fiyatları

Porselen Diş Fiyatları

Aşağıdaki formu kullanarak porselen diş fiyatları hakkında fikir edinebilirsiniz. Burada yer alan fiyatlar porselen diş kaplama yapan yerden yere göre farklılık gösterebilir. Porselen kaplama diş fiyatı hesaplaması için lütfen kaç adet dişinize kaplama yaptırmak istediğinizi giriniz ve “Hesapla” butonuna tıklayınız.

Porselen Diş Fiyatları

Porselen diş yaptırmak isteyen her estetik seven kişilerin gözden çıkarması gereken bazı miktarlar vardır. Bu da mutlaka keseden keseye farklılık gösterebilecek istekleri şekillendirir. Porselen kaplama diş fiyatları, porselen dişlerin hammaddesine göre farklılık gösterir. Eğer saf bir porselen istiyorsanız cebinizden çıkacak miktar, diğer hammaddelere oran ile çok daha fazladır. Porselen diş fiyatları, yaptırılan yerlere göre de farklılıklar gösterir. Eğer lüks bir yer tercih ederseniz o zaman daha fazla miktarları cebinizden çıkarmayı göze almanız da gerekir.

Porselen Diş Fiyatları Neye Göre Belirlenmeli

 • Eğer diş yapınız düzgün ise yaptıracağınız porselen kaplama sizler için çok daha uygun fiyatlara gelecektir.
 • Diş yapınızın düzgün olması sizler için oldukça ekstra bir durumdur. Aksi halde hem diş yapınızı düzeltmeniz gerekir hem de bunun için belirli bir zaman tedavi görmeniz gerekir. Bu tedavi süreci sizler için oldukça fazla para masrafı olabilir.
 • Porselen dişlerin seçenekleri itibari ile de fiyatları oldukça değişiklik gösterir.
 • Eğer, porselen diş fiyatları ile karar vermeniz gerekecek ise saf porselen seçmeniz pek de mümkün değildir.
 • Porselen maddesinin içerisine eklenen katkı maddeleri uygun fiyat içeren hammaddeler içermiyor ise o halde fiyatlar çok daha uygun olabilir.
 • Porselen seçimini fiyatlara göre yapmak yerine, mutlaka bir hekim tedavisi eşliğinde size önerilen şekli ile tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır.

Porselen diş fiyatları, sizlerin istediği ölçüde değişiklikler gösteriyor. Porselen olması demek ürünün pahalı olması demek anlamını taşımaz. Mutlaka belirli bir çizgide belirlenmiş fiyat vardır. Bir piyasa araştırması yaparak, kalite seçimi ile birlikte karar vermek gerekir. Porselen diş kullanımı aslında oldukça güzeldir, gülümsemek hayatta yapılacak en güzel şeydir.

Porselen Diş Alışma Süresi

Porselen diş kullanmak oldukça zordur. Hem tertemiz görünür hem de sürekli temiz görünmesi için bakım yapmak da gerekir. Porselen diş doğal dişere nazaran boyut olarak biraz daha büyüktür. Fakat bu büyüklük göze aşırı olarak çarpan bir boyutta değildir. Aslında oldukça şık bir görünümü vardır fakat doğal dişe oranla çok daha ağır ve alışması güç olur. Porselen diş alışma süresi aslında uzun ve zahmetli bir yoldur. Sürekli olarak ağzınızın içerisinde yabancı madde hissi ile kalabilirsiniz. Bu duruma alışmak için yaklaşık birkaç ay kadar süre geçirmeniz gerekir. Aksi halde alışamadığınız sürekli vurgulayıp hiç alışamayacağınızı düşünmek sizlere estetik olarak oldukça şık bir görünüm sunan porselen dişleri oldukça itici gösterir.

Porselen Diş Temizliktir

 • Porselen diş yaptırmış olan herkes, bembeyaz bir gülümseme ile karşımıza çıkar. Bu durum oldukça özendiricidir.
 • Porselen dişler, şık ve eksiksiz görünümü ile birlikte doğal dişlerin hiç kirlenmemiş hali gibidir.
 • Fakat tüm bunlara rağmen porselen diş, hammaddesi bakımından bir ağırlık içerir. Yani ilk zamanlarda yaptırdığınız porselen diş sizin için oldukça ağır görünür.
 • Ağzınızı açtığınızda yemek yediğiniz de sanki ek bir işle uğraşıyormuş gibi gelebilir.
 • Porselen diş alışma süreci, her zaman farklı kişilere göre farklı etkiler de sunabilir. Şöyle ki; bazı kişiler ilk porselen dişe sahip olduğu zamanlarda gülüşlerini yadırgarlar ve bu sebep ile dişlerini göstermeden gülmeyi tercih ederler.
 • Bu durum bazılarında ise; oldukça kaba bir görüntüye alışma süreci gibi gelir.

Fakat dışarıdan gören bir kişi bunu asla hissetmez. Porselen diş dışarıdan gören bir kişi için oldukça normal diş boyutunda, oldukça doğal ve oldukça beyaz görünür. İmrendirici bir hali vardır. Çünkü ilk gören insanların çoğu dişin porselen olduğunu anlamaz.

Porselen diş alışma süreci, sizlerin de yardımı ile kolayca da atlatılabilecek bir süreçtir. Zaman içerisinde dişler çene yapısı ile birbirlerine çok daha doğal bir görünüm sergileyebilecek şekilde uyum sağlarlar. Önemli olan ise bir müddet oldukça olumlu düşünceler ile sabredip beklemektir.

Zirkonyum diş konulu makalemizi incelemenizi öneririz, porselen dişler ile ilgili görüş ve sorularınız var ise lütfen yorum yazınız.

12 Yorum Yapılmış

Yorum Yapın
 1. 16 tane porselen diş yaptirmam gerekiyormuş gitmiş olduğum bir doktor yerini hijyenik bulamadığım için onda yaptirmiyacagim size gelmek istiyorum site adresinizi daha önce sizde tedavi görmüş olan arkadaşımdan aldım acaba porselen dişler kaç günde biter teşekkürler

  • Selamlarlar Diş İmplantım Bey porselen kaplama dişler işleme başlandığı günden itibaren 7 günde yapılmaktadır.

 2. İki taneçürük dişim var dolgu yapılması gereken ve 15 tane porselen diş yaptırmayı düşünüyorum daha önce bi doktorla ne ye mal olucagını konuşmadım diş yapısı bozuk değil fakat gülmek yakışmıyor bana fiyat verebilirmisiniz???

  • Murat bey diş yapısını görmeden uygun bir tedavi belirleyemeyiz ayrı zamanda fiyat’da belirleyemeyiz ücretsiz randevu almak için 270 5994 numaralı hattı arayabilirsiniz.

 3. Iyi çalışmalar
  3 adet üst. 3 adet alt çenede olmak üzere 6 adet altın kaplama dişleri porselen diş ile değiştirmek istiyorum maliyeti nedir nasıl bir yol izlemem gerekli. Dişler yurtdışında yapıldı. Alt cenedeki dişlerin dipleri çürümeye başlamış.

  • Teşekkür ederiz öncelikle kaplamalarınızı sökmemiz gerekiyor ardın dişlerin durumuna göre tedavi planlanabilir.

 4. porselen diş yapımında yapılan dişler hep çok büyük oluyor bunun daha küçük yapılmasının bir yolu var mı?

 5. Merhaba
  Şu an alt üst tamamen kaplama var ve bunlar tamamen sökülüp implant uygulaması ve porselen veya zirkonyum dişler takdırmak istiyorum bana maliyeti ve nasıl bir yol izlemem gerektiğini söylerseniz sevinirim

  • Erol bey eğer kaplamaların altındaki dişler sağlam ise implanta gerek kalmayabilir efendim . porselen kaplamalar 150 Tl ile 250 TL arası değişiyor.
   Zirkonyum kaplamalar 300 TL ile 750 TL arası değişiyor efendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir