Diş teli fiyatları

Diş teli fiyatları - Ortodonti fiyatları
Diş teli fiyatları

Diş teli fiyatları, 2023 yılında tedavinin uygulanacağı kişinin ağız sağlık durumuna göre değişmektedir. Bu rakamlar ortalama tutarlar olup muayene sonucunda belirlenecek tedavi planına bağlı olarak ortodonti fiyatları daha az veya yüksek tutabilir.

TDB’nin yayımladığı tarifeye göre kurgulanan aşağıdaki hesap makinasını kullanarak diş teli tedavisi fiyat hesaplaması yapabilir, yazının devamında ortodonti hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diş teli fiyatları hesaplama aracı

Kanuni olarak sitelerde net bilgi verilmesi yasaktır.

Diş teli tedavisi hakkında sık sorulanlar

Diş teli fiyatları hesabına ilavete yazımızın devamında ortodonti tedavisi hakkında sıklıkla merak edilenleri de yanıtlamak istiyoruz. Aşağıda 15 soruda en çok merak ettiğiniz konuların yanıtları yer alıyor.

 1. Ortodonti nedir?

Diş bozukluklarının ve diş-çene uyumsuzluklarının teşhis , tedavi ve önlenmesi alanında uzmanlaşan dişhekimliğinin bir dalıdır. Braketler bu düzeltimlerin sağlanması için kullanılan araçlardandır.

 1. Ortodontist nedir?

Ortodontist , dişhekimliğinden mezun olduktan sonra 4 senelik klinik ve akademik açıdan yoğun bir eğitimi tamamlamış kişidir. Ortodontist , sadece dişleri düzeltmez aynı zamanda kapanış, yüz profili ve büyüme gelişim ile de ilgilenir.

 1. Neden dişlerimi düzleştirmeliyim?

hos_gulumsemeOrtodontik tedavi gülüşünüzü ve sağlığınızı geliştirir. Gülüşünüz yüzünüzün en etkileyici kısmıdır. Aynaya bakın. Şu an gülüşünüzü beğeniyor musunuz? Sizce gülüşünüz daha iyi olabilir mi? Hoş bir gülümsemesi olan bir insana nasıl bir tepki verdiğinizi düşünün. Ortodontik tedavi sizi harika bir gülüşe kavuşturacaktır. Bu gülümsemeniz hayatınızın sonuna kadar sizinle birlikte olacaktır. Harika bir gülümsemenin hayatınızı ne kadar değiştireceğini düşünün. Ortodontik tedavi aynı zamanda yüz ifadenizi de değiştirecektir. Hoş bir yüz ifadesi sizce de hoş olmaz mı?

Çapraşık dişlerin ağız sağlığında oynadığı rol çok büyüktür. Her şeyden önce çapraşık dişli bir ağızda fırçalama esnasında dişin tüm yüzeylerine ulaşmak mümkün değildir. Bu durum ağzınızdaki bakteri plağı birikiminin artmasına ve ağız sağlığınızın bozulmasına yol açar. Dişetlerinizin sağlığı günden güne bozulur. Fırçalama esnasındaki kanamalar dişetlerinizdeki problemlerin en güzel işaretidir. Sağlıksız dişetleri dişlerinizin destek dokularında da yıkıma yol açar ve sağlam dişlerinizi bile zamanla kaybedebilirsiniz.

Çapraşık dişler ve kapanış bozuklukları ağız fonksiyonlarınızı bozduğu gibi hatalı bir kapanışa dişlerinizin ve çenelerinizin adapte olmasına da sebep olabilir. Erken müdahaleler bu tip sorunları engellediği gibi kazanılmış sorunlar da tedavi edildiğinde gelecekte oluşabilecek çiğneme , konuşma gibi fonksiyonel bozukluklar engellenebilir.

 1. Braketler çapraşık dişleri nasıl düzeltir?

Braketler, dişlerden destek alabilmemiz için üzerine yapıştırdığımız ortodontik aygıtlardır. Ortodontide dişleri yerlerinden hareket ettirebilmemiz için kullandığımız temel aygıtlar teller ve braketlerdir. Teknolojinin de ilerlemesiyle son yıllarda üretilen teller tedavinin ilk safhalarında oldukça hafif kuvvetler uygulamaktadırlar. Bu kuvvetler çene kemiklerimiz içinde konumlanan dişleri hareket ettirmek için kullanılırlar. Dişler çene kemiklerinde sabit dokular değildirler. Herhangi bir yönde hareket etmeleri için kuvvet uygulandığında bu kuvveti direkt çene kemiğine iletirler ve oluşan basınç kemikte rezorbsiyona sebep olur. Diş o yönde hareket ederken aksi yönde ise kemik yapımı meydana gelir. Çapraşık dişlere uygulanan teller zamanla dişleri hareket ettirerek kendi şekillerine getirirler ve dişler düzgün bir şekilde dizilirler. Bu bir çeşit mühendislik harikasıdır. Detaylı bilgi için tıklayın.

 1. Çocuğuma ortodontik tedaviye ihtiyacı olduğunu nasıl anlatabilirim?

Çocukları küçük yaşta ikna etmek çok zordur. En iyisi 7-8 yaşlarından itibaren çocuğunuzu bir ortodontiste götürün ve kontrol altında bulundurun. Unutmayınki erken yaşta yapılan basit müdahalelerle ilerde oluşabilecek komplike ve yüksek maliyetli tedavilerin önüne geçilebilmektedir.

 1. Ortodontik problemlerin erken semptomları nelerdir ve bunların nasıl farkına varabilirim?

Çocuklar süt dişlenmeden daimi dişlenmeye geçerken diş ve çene yapılarının dikkatle incelenmesinde fayda vardır. Yetişkinler ise kendi ağız, diş ve yüz yapılarını verdiğimiz ipuçları doğrultusunda dikkatle incelediklerinde kendileriyle ilgili bir takım problemlerin farkına varabilirler.

erken_teshisÖncelikle 7-12 yaş arasında çocukların yüz yapısında büyüme gelişime bağlı birçok değişimler görülür. Bu değişimler normal sınırların dışına çıktığında müdahale edilmesi gerekir. Normal koşullar altında üst çene her zaman alt çenenin önünde konumlanır. Fakat üst çenenin çok önde olduğu ve görüntünün kuş yüzü gibi aşırı konveks olduğunu düşündüğünüz durumlar erken müdahale gerektirir. Özellikle tam tersi bir durum oluştuğunda yani alt çenenin üst çenenin önünde konumlandığı durumlarda hiç vakit kaybetmeden ortodonti uzmanına başvurmanızı öneririz. Yüzümüzde simetri önemlidir. Tam karşıdan bakıldığında burun üst çene ve alt çene aynı hat üzerinde bulunmalıdır. Özellikle alt çenenin sağa veya sola sapma gösterdiği asimetrik durumlar önemlidir. Yetişkinler için de bu koşullar geçerlidir sadece tedavi planları farklılıklar gösterir.

Ağız içinde dişlerin düzgün bir şekilde sıralı olarak durmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra alt keserler üst keserlerin 1-2 mm içinde ve gerisinde konumlanmalıdır. Aynı zamanda arka bölgede alt dişler üst dişlerin iç kısmına oturmalıdır. Bu koşulları kontrol ettiğinizde alt ve üst keserler arasında aşırı mesafe olduğunu yada alt keserlerin üst keserlerin önünde konumlandığını fark ederseniz zaman kaybetmeden ortodontiste başvurunuz. Üst çeneniz dar olduğunda alt arka bölgedeki dişleriniz üst arka bölgedeki dişşlerinizin dışında konumlanabilir. Böyle durumlarda üst çenede yer darlığı da görülür. Sonuç olarak üst üste binmiş dişler ve hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkar.

Çapraşıklık önemli bir problem olduğu gibi dişlerin arasındaki normal olmayan boşluklar da önemlidir. Süt dişlenmeden sürekli dişlenmeye geçiş döneminde bazı dönemlerde dişler arasındaki boşluklar normaldir. Fakat sürekli dişlenme tamamlandığında dişler arasında boşluk kalmaması gerekir.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu da üst ve alt dişler arasındaki simetridir. Normal şartlarda üst kesici dişlerin ve alt kesici dişlerin orta hatlarının yüzün orta hattıyla çakışması gerekir. Bazı durumlarda da orta hatlar, dişler kapanış pozisyonundayken farklı , açık pozisyondayken aynı hat üzerinde olabilirler. Kapanış anında dişlerdeki erken temaslar sonucu çenenin sağa veya sola kayması ve orta hatta sapma meydana gelebilir

Aslında en önemlisi 6-7 yaşlarından itibaren düzenli olarak 6 ayda 1 kez doktor kontrolünden geçilmesidir.

 1. Braket kullanmak için yaşım geçmiş olabilir mi?dis_teli_yas

Kesinlikle hayır. Artık braketler her yaşta takılabilmektedir.

 1. 8 yaşında bir hastada büyümeyle birlikte çapraşıklık miktarında azalma olur mu?

Sadece alt kesici dişlerde bir miktar çapraşıklık normaldir. Ama bu yaşlarda eğer üst keserlerde ve alt keserlerde çapraşıklık varsa mutlaka bir ortodontist tarafından değerlendirilmelidir.

 1. Eğer beklersem çocuğumun kapanışı kendiliğinden düzelebilir mi?

Eğer beklerseniz durum daha da kötüye gidecektir. Halbuki erken dönemde çapraşıklığı ve kapanış bozukluklarını düzeltmek çok daha kolaydır. Düzeltilmeyen çapraşıklık daha da ilerleyip diğer dişlerin pozisyonlarını da bozacaktır.

Yaşla birlikte kemiklerin yapısı ve kalınlığı da arttığı için diş ve çene yapılarının düzeltilmesi daha uzun zaman alacaktır.Erken yaşlarda kooperasyon sağlanması ve hastanın tedaviyi kabullenmesi daha kolay olur.

 1. Yetişkinler için tedavi daha mı zordur?

Yetişkinler de çok başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Tek fark büyüme gelişim tamamlandığı için büyüme kontrollü tedavilerin zamanı geçmiştir.

 1. Dişlerde çapraşıklığın sebebi nedir?

Göz ve saç rengimiz nasıl kalıtsalsa çene ve ağız yapımızda kalıtsaldır. Tabi ki parmak emme, yüksek çürük oranı, dişeti hastalıkları, travma ve süt dişlerinin erken kaybı gibi lokal faktörler de çapraşıklığa sebep olan etkenlerdir.

 1. Çenelerarası elastikler ne işe yarar?

Tedavinin önemli aşamalarından biridir. Alt ve üst dişlerin mükemmel bir kapanışa erişebilmeleri için kullanılırlar. Fermuar gibi birbirlerine iyi kilitlenen dişlerde tedavi sonrası geri dönüşler de minimum olur.

 1. Braketlerim renkli olabilir mi?

Braketlerin etrafına renkli elastikler takılabilir.İsterseniz gülümseme rengi sayfasından renkli elastikleri inceleyebilirsiniz.

Renkli diş teli braketi

 1. Ortodontik tedavinin çene eklemiyle ilgili problemlerin çözümüne etkisi olur mu?

Eklem problemlerinin birçok nedeni olabilir. Çene eklemi , alt ve üst çenedeki dişlerin kapanış pozisyonundan oldukça etkilenmektedir Bu durumda kapanış durumunda meydana gelebilecek her türlü sorun direkt veya indirekt olarak çene eklemine yansıyabilir. Ortodontik tedavi ile ideal bir kapanışa sahip olacağınız için eklem sorunlarınız giderilebilir. Bir ortodonti uzmanına danışmanızda fayda var.

 1. Tedavi ne kadar sürer?

Tedavi süresi vakanın durumuna göre farklılık gösterir. Ortalama bir sabit tedavi 1.5-2 sene sürer.

Ortodonti fiyatları yüksek mi?

Diş teli fiyatları şehirden şehire, hastadan hastaya ve hekimden hekime değişiklik gösterebilir. Diş teli tedavisinin 1.5-2 yıl süren uzun bir tedavi olması itibariyle ve yurtdışıyla da kıyaslanmasıyla ülkemizde pahalı bir tedavi yöntemi olmadığı ifade edilebilir. Ortodonti fiyatları konulu bu yazımıza ilaveten, ortodontik tedavi kategorimizdeki diğer yazılar da ilginizi çekebilir.

Net bilgi için kendi doktorunuza başvurunuz.

98 Yorum

Yorum Yapın
 1. Merhaba, Yaşım 20. Sağ üst damakta(damak darlıgından dolayı) diş üst üste gelmiş durumda ve alt damakta çok hafif sıkışıklık var. Nasıl bir tedavi olur ? Ne kadar maliyeti olur?

 2. merhaba ben 14 yaşındayım ve diş teli takmak istiyorum ama duyduğuma göre 18 yaşından küçük olanların diş teli tedavisini devlet karşılıyormuş acaba doğru mu??

  • Merhaba bende 15 yasindayim banada sadece 2 disim icin takilmasi gerekiyor dkktora gittim ve bana da 18 yaşına kadar devletin karşılayabileceğini söylediler ama bu tedaviyi özel hastanelerde devlet karşılamıyor ve bes yil bekleyebileceğimizi söylediler

 3. Merhabalar, Ben 17 yaşındayım.Diş teli takmak istiyorum.18 yaş altı kişilerin devlet karşılıyormuş doğru mu? Karşılıyorsa hepsini mi karşılıyor, yoksa bir kısmını mı? Cevap verirseniz çok sevinirim, teşekkürler.

  • Benim bi arkadasim devlette tel taktirdi . 2 yıl sonrasina randevu falan vermisler ama onun yanidigi mi neyi varmis one aldirtmislar . Evet belirli bi miktar veriyosun. . Heralde o da malzemelerin fiyati

 4. Devletin insan psikolojisi üstünde böylesine etkili bir tedaviyi karşılamaması da devletin ayıbıdır. Sağlıktan ve özgürlükten tasarruf edilemez. Hipokrat çarpsın sizi

 5. Merhaba . Benim ust cenemdeki dislerde bi yamukluk yok sadece geriye dogru gitmis ,dis hekimim buna dar dedi .. alt çenemdekiler ise fazla belli olmuyo ama yamuk.. ve ben artik estetik bir guluse sahip olmak istiyorum . Bunhn icin para biriktiricem .. bana onerebileceginiz bi fiyat soylermisiniz bu arada yasim 18

 6. Merhabalar ben kalifornia dan yazıyorum . Burda briket çok Pahalı olduğundan Türkiye’de yaptırmayı düşünüyorum fakat bir sorun var diş teli taktrdıktan sonra perıyodık olarak ne sıklıkta kontrole gelmem gerekir bir malumatınız varsa sevinirim . Çünkü Türkiye’ye sadece yılda bir defa gelebilme şansım var . Teşekkürler saygılar

 7. Merhaba ben 4 adet implant Işın tedavisi kaplama ve alt çenemde fazladan bir adet diş var öndeki çekilip arkadaki diş Öne itilecek üst çenemdeki köpek dişide düzeltilecek bunların tedavisi ne kadar Sürer yurtdışında Yaşadığım için sürekli gelip gitme imkanım yok bilgi verebilirmisiniz ve ortalama fiyat ne kadar tutar

 8. Merhaba, benim çene eklemlerimde problem var ve ortodonti doktoru tel taktırmam gerektiğini söyledi sizce fiyatı ne kadar olur

 9. Mrb 16yasndaym alt çenem önde onun içn tel taktircam özel hastanelerde kaç tl ye takarlar bu konu benm icn oldukça önemli cevap verirseniz sevinirim

 10. Mrb 16yasndaym alt çenem önde onun içn tel taktircam özel hastanelerde kaç tl ye takarlar bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim benm için çok önemli

 11. Merhabalar, üst dişlerimde hafif yamukluk var tel taktırmak istiyorum acaba fiyatı nedir şimdiden teşekkür ediyorum

 12. Merhaba. Ben 14 yaşındayım ve üst ön dişlerim biraz eğri. Ama yani böyle çok büyük bir eğrilik değil. Küçükken dişim çıktığın dilim sürekli oraya gitince bir kaçı öne doğru çıktı. Benim alacağım diş teli ne kadar olur. Fiyatlar hastanın dişine göre de değişiyormuşta.

 13. merhabalar, dişlerimde diestema olduğu için bursada özel bir diş sağlığı merkezinde nisan ayında braket tedavisine başladım, nisanda üst temmuzda alt dişlerime braketler takıldı, temmuzda kpss den başarılı olup rizede memuriyet hayatıma başladım ancak her ay kontrole gidip gelmem benim için hem masraflı olacak hemde çalıştığım kurum bu duruma pek sıcak bakmıyor, trabzonda veya rizede ortodontistle tedavime devam edemezmiyim 4500 liraya anlaşmıştık ben 2000 tl sini ödedim, lütfen yardımcı olun

 14. Ssk 18 yasindan kucuklerin dis teli fiyatinin hemen hemen %50 sini karsiliyor diye biliyorum bende taktirmak istiyorum ama ssk sadece metal dis telinin mi bi kismini öduyor yoksa arkadan dis teli yada sefaf dis teli vb dis tellerinidemi karsliyor acill

 15. Benim ön alt dişimin arka kök kısmında minik parca halinde kirilmalar oldu.Dilim sürekli o kisma degmekte.Acaba bu kirilmalar devam edip sonradan disimin tamami kökünden cikar mi?

 16. Dislerim egri ve tel taktirmayi düşünüyorum ama yaşım 25 tanıdıklarım duzelmez diyor tabiki ne kadar erken olsaydi o kadar iyi ama olmadi simdi taktirsam duzelmez mi

 17. Mrh ben 25 yasindayim üst dislrimden iki tanesi ice dogru ve tel taktirmak istiyorum ama yasdan dolayi duzelmeme ihtimali var mi

 18. merhaba ben de tel taktıracağım . doktorum acil lazım diyor ve dişlerim birbirlerini parcalayacak gibi ağrıyor . aslında ben de istiyorum ama biraz tereddütteyim kuzenım takmıştı da yemek yiyemiyor kola vb. asitli içecekleri içemiyor bu konudan dolayı korkuyorum ha bi de dişler uzun süre fırçalanamıyormuş lütfen yanıtsız bırakmayınnn şimdiden teşekkür ederiiimmm yaşım:15.

 19. merhabalar , benim üst ön iki disim baya önde heleki o 2 taneden bi tanesi digerine gore daha önde alttada var yamukluk ama üst duzelsin yeterli benim icin sadece üst damağa tel istesem olur mu benim fikrimemi bagli bu olay ?

 20. Merhaba benim üst ön dislerim cok sık ve dislerim 20lik dişlerin cikmasindan dolayı da üst üste durumda alt dislerimde de bir eksik olmasina ragmen yine de sık bu durumda tel taktirabilir miyim maliyeti ne kadar olur? Bir de 22 yasindayim takilirsa tedavi ne kadar sürer

 21. Merhaba, Tel Taktırmak istiyorum. Lütfen bana KIRIKKALE DE BULUNAN UYGUN VE GÜVENİLİR ÖZEL KLİNİKLER SÖYLERMİSİNİZ ..Şimdiden Teşekkürler..

 22. mrb.adım furkan .lise son sınıftayım ve polıslık sınavına ve askerı okula basvuracagım.Dişlerım egrı oldugundan dolayı benı almıyorlar .bıde bnm herhangıbı saglık guvencem yok 16 yasımdayım.

 23. Merhaba. Ben 17 yaşındayım üst ön iki dişim çarpık bu yüzden tel taktırmak istiyorum. Devlet hastanelerinde sıra geç gelir diyorlar 18e gelmeden takılsın diye özelde taktırmayı düşünüyorum. Ortalama fiyatı ne kadar olur acaba? Birde araştırdığıma göre şeffaf braketlerde takılabiliyormuş fiyatı veya tedavi şekli farklı değilse onu istiyorum. Cevabınızı bekliyorum teşekkürler.

 24. Merhaba. Ben 18 yaşındayım üst ön iki dişim ayrık sadece üst dişlere tel takma gibi bir durum olabilir mi? Ayrıca fiyat aralığı ne kadar olabilir?

 25. Meraba dis teli yeni takıldı yanaklarda yara oldu ve suan sadce yukari takildi alt disimim ortasinada dolgu gibi bisey yaptilar ama kendiliginden dolgu gibi olam sey cikti sorun olur mu ?

 26. Oncelikle merhaba, genel olarak soruları ve cevapları okuduğumda ne kadar içten bir şekilde yardimci oldugunuzu görmek gerçekten çok mutlu edici, bunun için teşekkür ederim sizlere. Soruma gelince; 12 yaşındaki kardesimin genetik olarak dişlerinde carpiklik var ve dis teli taktirmayi dusunuyoruz. Dis telleri ile ilgili düzenlemelerde, fiyat konusundaki son durum hakkında bilgi almak istiyorum. Devlet 18 yasindan küçük oldugu icin tamamını mı, %50sini mi karşılıyor? Ve belli bir ücret aliniyorsa bunu başta mı ödeyeceğiz yoksa tedavi tamamlaninca mi? Son olarak, 2 gun gün sonra ben de kanal tedavisi göreceğim. 23 yaşındayim ogrenciyim, sigorta olarak babamdan faydalanıyorum, bu durumda kanal tedavisi icin bir para ödememiz gerekecek mi? Simdiden çok teşekkürler, kolay gelsin 🙂

 27. plak kullanmaya başladım gece dişlerim agrı yapıyodu ve gıcırdatıyodum diye siirtte yaşıyorum diyarbakırda fakülteye gönderildim doktor onermediler sizce hangi doktora gitmaliyım ve nasıl bir süreç atlatmalıyımmm …. şimdiden teşekkür ederim.

 28. 18 yaşındayım birtane disim dış üstünde 1 tane diste tam arkasında alt çene düzgün benim tel taktirdigimda maliyeti ücreti ne olur lütfen bekliyorum

 29. Mrb 21 yaşındayım üst ön iki dişim önde ve ağız kapanışımda düzgün değil tel taktırmak istiyorum gec mi bunun için eklemle alakalı Bi durum mu bu işe yaramaz diyolar ?

 30. Ben 14 yasindayim 4 hafta ortodonti tedavim surdu ozelde yaptirdim 1500 tuttu dolgukar temizleme estedik dolgu cekimler 1500 tuttuyarin da kasikoye gidicem ozele doktiruma tel takilicak benim duslerim bozuk 3 yil kadar kalir dedi benim tel fiyatim 2.000 dolar yani 6.000 tl toptam ortodontiyle birlikte 7.500 malzemeler dus gircasi tel icin farkli lasyikler mumlar onlarda 300-500 civari 8.000 tl tutuyo iste ben hetecanliyim yarin takiliyoo:)

 31. Merhaba. 23 yaşındayım alt dişlerimle üst dişlerim arasında biraz paralellik sorunu var. Yani trol face gibi oluyor dişlerimi açınca biraz bu normal telle düzelir mi? fiyatı ne kadar fark eder?

 32. Merhaba. Benim dislerim cok yamuk ozellikle kopek dislerim yamuk dis teli taktirmak istiyirum ama arkadaslarm fiyati cok tutar diyo napabilirim yardimci olurmusun

 33. ic ice girmis dislerim ve gulmekten cok cekiniyorum bu yuzden dis teli taktirmaya karar verdim ustelik dis telindende cekiniyorum belli olsun istemiyorum bu yuzden seffaf tellere baktim ama dislerim beyaz degil kotu duru napicam bilmiyorum yardimci olurmusunuz lutfen

 34. Merhabea ben berra. Sorunum su ki dis teli taktirmak istiyorum ama arkadaslarim fiyati fazla tutar diyor.benim kopek dislerim cok onde one gelmisler yamuklar vampirlerin disine benziyor 😀 napicam bilmiyorum yardimci olurmusunuz.

 35. Benim dişlerimin arasında başluklar var muayeneye giitik 6000 tl istetiler ve dişimin arka tarafında ömür boyu tel kalacakmış.neden bu kadar pahallı.

 36. mrblar ben karsta yasıyorum doktorumla tartıstım bıraketlerım her ALLAHIN gunu cıkar oldu ve tedavıye baska yerde devam etme kararı aldım lakın kararsızım aılem ıstanbulda bnde karsta okuyorum braketler hala azımda erzurumda devam edıyımmı kararsızım sınavlarımm var bu hafta bır ay oldu bı ıkı hafata daha teller dursa agzımda sorun olurmu yoksa hemen gıtmelıyım yada erzurumda tanıyıp bıldıgınız onemlı yer var varmı guzel yapabılen bı hekım yardımcı olun lutfen magdurum cok :_(

 37. MERHABA 19 YAŞINDAYIM ALT ÇENEM ÖNDE KAPANIYOR TEDAVİ YENİ BAŞLAYACAK ÖNCE TEL TEDAVİSİ GEREKLİ OLURSA AMELİYAT DEDİLER AMELİYAT OLURSAM BU ZOR OLUR MU VE FİYAT FARKI OLURMU ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 38. Merhaba benimde üst ön dişlerim aralık birazda seyrek ama alt dişlerim düzgün diş telini sadece üste taktırsam ne kadar olur fiyatı?

 39. Ben 16 yasindayim ve on dislerim yamuk ve bir tane disim de kirik aaba ne kadar tutabilir bir fikriniz varmi ??
  Tesekkurler.

 40. Üst ve alt dışlere teltaktırmak nekadar maliye cıkar yaşım 23 yardımcı olur sanız sevinirim şimdi den teşekkürler

 41. Merhaba. 19 yasjndayim. Dislerimin arasi ayrik tel tedavisi yada lamine onerildi fakat ben tel tedavisini daha saglikli buluyorum. Sizce de oyle midir? Ne kadar bir butceye ve zamana ihtiyacim olabilir.

 42. Merhaba. Benim Üst Dişlerim Düzgün Alt Dişlerimde Yamukluk Var Bi Tane Dişim Diğer İki Dişimin Arkasında Tel Taktırsam Fiyatı Ne Olur ?

 43. Almanya,da yasiyorum. Dis doktorum ondeki ayrik olan iki disim icin tel onerdi ve 3 ay icinde duzelme olacagini soyledi. Bu yasimda takacagim tel 3 ayda dislerimi istedigimiz sekile getirebilir mi? Tesekkur ediyorum.

 44. Merhaba, kızım 14 yasında sağ üst köpek dişi yatay alttaki sütdişi daha düşmedi bunun için tel taktirmak gerekirmi ve ücreti ne kadar olabilir
  Teşekkürler

 45. Merhaba köpek disim çenemin biraz üstünde çıkmış tel takarsam ne kadar tutar bide nekadar sürer 18 yaşındayım beyaz rengi yokmu

 46. 🙂 Ben 12 yaşındayım doktor bana şimdi takmanız daha iyi olur dedi benim diş etimden üstten başka bir diş geliyor sanırım bir tanesini ermen çektirmişiz alan dar bu yüzden giremiyor ücreti kaç tl dir acaba ? bilen varmı :)) ben seneye taktıracağım ortodontik bozultu

 47. Merhaba benim ön dislerim cok yamuk ve 1 curugum var ama cektirmek istemiyorum cunku cok saglam ? ama oraya dolgu yaptirsam ve oyle dis teli taktirsam fiyati ne kadar olur acaba?

 48. şeffaf diş teli de takıyor musunuz acaba? Bir de bazı diş tellerinin dişin iç kısmından takıldığını okudum, doğru mudur? Her iki diş teli için ayrı fiyat aralığı verebilir misiniz acaba* Teşekkürler…

 49. İyi günler. Benim sıkıntım damaklarım dar ve üst dişlerim çarpışık . Maliueti ortalama ne kadar olur ? bu düzeltim durumdan duruma değişir ama en uzun ne kadar süre içinde düzelir.

 50. İyi günler ben 18 yaşındayım azı dislerim kapanıyor fakat on dişlerim kapanmıyor. Ortodontiye gitmem gerektigi söylendi. Cerrahi işlem ve sonrasında diş teli.. fiyat aralığı alabilir miyim ? Tesekkurler

 51. Ben 21 yaşındayım ön dişlerimin arasında boşluk var ve onun yanındakıler içe doğru düzelir mi ve düzelirse ne kadar tutar ?

 52. 21 yaşındayım Benim ön dişlerimin arası boşluklu ven onun yanındakiler içe doğru acaba düzelirmi düzelirse ne kadar dır ve ne gibi sürede düzelir?

 53. Merhaba üst ön iki dişim önde ve üst cenemde hafif bir darlık söz konusu daha once 4 uncu disler cekilerek tel tedavisi olabilecegim soylenmisti fakat dislerimin cekilmesini istemiyorum yaşım 24 cerrahi müdahale olmadan sabit aparatla ve tel tedavisiyle düzeltilebilir mi? Maliyeti ortalama ne kadar olur.

 54. Merhaba benim üst dislerimde boşluk var on dislerim büyük yandaki dislerim on dislerime göre küçük ve boşluk var alt dislerim düzgün tek üst dislerime tel takmak istiyorum maliyeti ne kadar olur acabaa

 55. Merhaba. 19 Yaşındayım alt ve üst dişlerim de eğrilik var 2 dişim diğer dişlerime göre biraz yukarıda. Dişlerime yapılacak bütün işlemler bitti sıra geldi diş teli taktırmaya. Ortalama olarak fiyatları ne kadardır? Bir de hastane olarak özel mi önerirsiniz üniversite hastanesi mi?

 56. Merhaba dis teli icin fiyat almak istiyorum.Pek arastirmadim aslinda 18 yasindayim.Muayene ucretlimi oluyo once bi fikir edinmeme yardimci olursaniz sevinirim.

 57. Merhaba

  Üst çenem dar olması sebebiyle ön dişlerimin sol tarafındaki dişler üst üsteydi ve ön dişimin yanındaki dişim arkaya dönükdü dönük olan diş çekildi ve damaklık tedavisiyle yukarda olan köpek dişi aşağıya indi üst çenenin dar olmasından dolayı bir dişim eksik ön iki dişimde çürümüştü ve kaplama yapıldı bir dişim eksik ve görüntü bozuk kaplama varken tel tedavisi yapılıp diş kaydırılarak yer açılıp eksik diş yerine protez diş yapılabilir mi?
  Teşekkürler.

 58. internet üzerinden her şeye baktım. takılırken hiç acımıyormuş ve çoğu sevdiğim yiyecekleri yiyemeyeceğim ama eğri bir sırıtma istemediğim için bunlara katlanmam gerekecek. :))))

 59. Merhabalar. Dişlerimin üstü yamuk bir tanesi yukardan çıktı. Yaşım 21 şeffaf aparey mi yoksa diş teli mi kullanmalıyım

 60. Benim üst ön iki dişim tavşan gibi ve onların yanındaki birer dişim çok küçük onların yanındakiler de yan dönmüş altlarla çok sıkıntı yok diş teli fiyatı ve whatsApptan dişimizin fotoğrafıyla şimdilik yardımcı olabilir misiniz???

 61. CEVABINIZI BEKLİYORUM ARTIK CİDDEN DİŞLERİM KONUSUNDA RAHATSIZIM EN KISA ZAMANDA CEVAP VERİRSENİZ ÇOK MUTLU OLACAĞIM EFENDİİM

 62. Merhaba ben 14 yaşındayım dişime tel taktırmak istememdeki neden yukarıdaki ön iki dişimin ayrık olması ve çok kötü bir görüntü oluşturuyor. Dişçiye gittik ve bize 5.500 tl dediler. Ama burda 18 yaşının altındakiler için devletin destek verdiği yazıyor. Oradaki doktor böyle bir şey olmadığını söyledi. Gerçek olan ne ise onu yazabilir misiniz???

 63. ben 13 yaşındayım ön dişlerim biraz yamuk.diş telleri takılır mı
  bir de diş tellerinin takılması için çok mu bekleyeceğiz
  hastaneniz nerede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ortodonti

Ortodonti nedir? Diş teli hakkında bilinmesi gerekenler

implant

implant dişin faydaları nelerdir?