Lazer Diş Beyazlatma Acıtır Mı

lazer diş

İnsanın yaşı ne olursa olsun diş hekimlerine karşı duymuş olduğu korku her daim aynıdır. Nitekim, pek çok insan sırf bu sebepten ötürü uzun zamanlar boyunca mevcut diş ağrılarıyla yaşamak zorunda kalmıştır. Bu korkuların diş beyazlatma işlemleri için de geçerli olduğunu söylemek isteriz. Nitekim, mevcut ön yargılı yaklaşımın bu tarz yöntemlere de etki ettiğini biliyoruz. Ancak günümüzde Bleaching yani kozmetik diş hekimliği kapsamı altında gerçekleştirilen diş beyazlatma yöntemlerinde, genellikle geriye acıdan çok harika görünüme sahip olan dişler kalmaktadır.

 lazer diş beyazlatma acıtır mı
lazer diş beyazlatma acıtır mı

Lazer diş beyazlatma acıtır mı diye soracak olursak eğer, bu işlemin öyle sanıldığı kadar sıkıntılı ve sancılı bir faaliyet olmadığını bilmenizi isteriz. Nitekim diş beyazlatma dişlerin en üst tabakasına uygulanan bir işlem olduğu için hiç bir ileti sistemi bulunmadığından dolayı acı ve sızı hissetmenize neden olmaz. Bu sebepten dolayı da dişlerinizi beyazlatmak isteyen herkes lazer diş beyazlatma acıtır mı ön yargısından tamamen kurtulabilir. Özellikle de bu korkuyu kocaman bir fobi haline dönüştüren pek çok insan vardır. Hem mükemmel hem de kaliteli bir işleyiş içerisinde bu tarz uygulamalardan yararlanabilmek adına iyi bir araştırma yapmanızı da tavsiye ederiz.

Tüm bunların yanı sıra Bleaching lazer diş beyazlatma yöntemlerinin de üçe ayrılmakta olduğunu bilmeniz de fayda var. Bu yöntemler;

  • Kimyasal Bleaching
  • Fotokimyasal Bleaching
  • Fototermal Bleaching

olarak ayrılmaktadır. Özellikle de lazer diş beyazlatma acıtır mı diye sorarak belli başlı soruların cevaplarını netleştirmek adına bu üç yöntemi de inceleyip denemenizde fayda var.

Sonuç olarak dişleriniz sizlerin en değerli 32 hazinesidir. Bu hazineleri mutlaka koruma altına almak ve çok daha güzel görünümlere kavuşturabilmek adına dişlerinizi düzenli olarak fırçalayabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Diş Beyazlatma Tedavi Süresi inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dental

Porselen diş ağızda koku yapar mı?

zirkonyum

Zirkonyum diş çıkması