Kimler diş implantı yaptırabilir?

implant

implant başarı oranı çok yüksek etkili bir tedavi yöntemidir ancak herkese yapılamaz. Bu noktada kimler diş implantı yaptırabilir ve kimler implant yaptıramaz soruları gündeme gelmektedir. Aslında implant tedavisi Avrupa ve Amerika’da çok daha eskiden bu yana sürekli olarak kullanılmaktaydı ancak ülkemizde tam anlamıyla yaygınlaşmış bir yöntem değildi. (Net bilgi için kendi diş doktorunuza danışınız.)

Kimler implant yaptıramaz?

Son zamanlarda yapılan ve en çok beğenilen tedavi yöntemlerinden biri olan implant tedavi yöntemi, her ne kadar güzel olsa da bazı nedenlerin baş göstermesiyle her insana uygulanmaz.

  • şeker hastaları,
  • kalp rahatsızlığı yaşayan kişiler,
  • sürekli diyalize bağlı olan hastalar,

genel olarak implant yaptıramaz. Ancak doktor gözetimi altında, gerekli test ve tetkiklerin yapılıp uygun görülmesi halinde bu kişilerin de implant tedavisinden faydalanabileceği ifade edilmektedir. Yukarıda sayılan rahatsızlıklardan birinden muzdarip iseniz öncelikle diş hekiminize ve doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

Diş implantları kimlere yapılır?

Yukarıda saydığımız hastalıklar dışında bir problemi olamayan hemen hemen her insana bu tedavi yöntemi uygulanabilir. implant tedavisi dişlerinde iltihaplanma gibi sorunların görülmediği insanlara daha kolay bir şekilde uygulanır. (Kendi Doktorunuza danışarak en doğru bilgiyi alabilirsiniz.)

Ancak implant tedavisi dişlerinin görevini tamamen yitirdiği durumlarda uygulanmalıdır. Unutulmamalıdır ki, her ne kadar implant başarı oranı oldukça yüksek bir tedavi metodu olup bu yöntemle dişleriniz sağlığına eskisi gibi kavuşuyor olsa da hiçbir yapay eklenti ve teknoloji doğal bir dişin yerini tutamaz.

Yorum

Yorum Yapın
  1. Ağzımda suan disim yok implant dis yaptirmak istiyorum en ucuza nasil mal edebilirim sgk bu tedaviye nasil katkisi olurmu bilgilendirirseniz memnun olurum ayrica herhangi bir rahatsizligim yok tedaviye engel olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dental

Diş implantını SGK karşılıyor mu?

dental

implant neden pahalı?