Kaplama Diş Fiyatı

zirkonyum

Günümüz gelişen teknolojisi diş tedavi sektörünü de etkilemiştir. İnsanlar görüntüsünden memnun olmadıklarını düşündükleri dişlerini düzelttirmek amacıyla diş polikliniklerine uğramaktadır. Estetik adı altında değerlendirildiği için devlet desteğinin yeterince sağlanmadığı porselen diş kaplama tedavilerinde, doğru bir diş hekimi tercihi yapılmasıyla, yanlış veya gereksiz tedavileri engelleyerek, kaplama diş fiyatı artışlarının önüne geçilebilir.

İstanbul’da Ortalama Porselen Kaplama Diş Fiyatı kaç TL 

Kaplama Diş Fiyatı 2023

Maliyetinin artmaması adına, dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

  • Estetik kaygının, ortodontist yaklaşımın önüne geçmemesi
  • Ön dişlerin de sorun olan birinin ful porselen kaplama tercihinde bulunmaması gibi kaplama şekillerinde doğru tercihler yapılması
  • Ucuz olduğu için yetkisi olmayan diş teknisyenlerine ya da güvenilmez kişilere tedavi olunmaması

Türkiye’de kaplama diş fiyatı 2023, TDB (Türk Dişhekimleri Birliği) tarafından rehber tarifesi adı altında her yıl yayımlanmaktadır. Enflasyon değerlerindeki değişimin baz alınarak yapılandırıldığı bu listede,  muayene, röntgen, kanal tedavisi fiyatlarının yanında porselen diş kaplaması hakkında da bilgi sahibi olmak mümkündür. TDB fiyat endeksi Türkiye’deki bölgelere göre, haliyle illere göre farklılık göstermektedir. Birçok konuda olduğu gibi porselen diş tedavisinde de kullanılan malzemenin kalitesi, doktorun güvenilirliği ve ehliliği, hastanenin imkanları göz önüne alındığında farklılığın nedeni açığa çıkmaktadır. Porselen diş fiyatları konusunda değişen diğer bir nicelik de uygulanan porselen kaplama yöntemidir. Zirkonyum diş, ful porselen kaplama ya da Laminate kaplama gibi isteğe ve gerekliliğe göre uygulanan yöntemlerin arasında da fiyat farkı bulunmaktadır. En iyi rakamı elde etmek için ortodontist hekiminizle doğru bir iletişim kurmalı ve hangi yönteminin sizin sorununuzu çözdüğünü bilmeniz, öğrenmeniz gereklidir.

Bir meyve alırken bile semtten semte değişiklik göstermesi, talep edilen ürünün uygulamasından, göze sunumuna kadar birçok aşamadan geçer. Kaplama diş fiyatı, başlı başına titiz bir araştırma, güvenilirlik ve kalite bazında artış veya azalış göstermektedir. En iyi yöntem, porselen diş kaplama konusunda yetkili kişiler olan diş hekimlerine güvenmek ve sahte belgeli yetkisiz kişilerden uzak durmaktır. Kesinlikle net bilgiler için uzman bir diş doktorundan destek alınız. İnternette yapılan veya verilen bilgilere güvenmeyiniz. Yönlendirilerek yanlış kararlar vermeyiniz. Bu neden devletimizin bir çok olanları ve hastaneleri mevcuttur.

Yorum

Yorum Yapın
  1. Benim cuma günü 6 porselen dişlerim alındı çünkü altındaki dişlerin kökünde kıs oluşmuş ve çekildi şimdi yeni dişler yaptırcam bana kaç lira zarara gelir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

zirkonyum

Porselen Dişin Zararları

zirkonyum

Porselen Diş