implant tedavisi

implant

İmplant  tedavisi maalesef herkese uygulanamamaktadır. Özellikle çene kemiği gelişmemiş olan 18 yaşından küçük kişiler için implant tedavisi uygulamak mümkün olmamaktadır. Sadece çene kemiği gelişimi de değil başka sağlık sorunları olan kişilerde implant tedavisi uygulamak mümkün değildir. İmplant tedavisi uygun olunduğu taktirde de karşımıza yüksek fiyatlar çıkabilmektedir.

Kimlere implant tedavisi uygulanamaz

Bu kişileri sıralarsak eğer;

 • 18 Yaşını Doldurmamış Hastalar: Bu yaşa kadar kemik oluşumu tamamlanmamış olacağından implant diş yapmak riskli durumları beraberinde getirecektir. Eğer bu yaştan önce diş kaybı yaşanmışsa kemik oluşumunun tamamlanmasını beklemek en doğru hareket olacaktır.
 • Sigara Tüketimi Fazla Olan Hastalar: Sigara içerdiği karbonmonoksit yüzünden yapılan implant diş tedavileri genelde kayıplar ile neticelenmektedir. Çünkü karbonmonoksit implantın çene kemiği ile bütünleşmesini engellemektedir. Kanlanmayı azalttığı için iyileşme sürecinin başlamadan bitmesine sebep olmaktadır.
 • Şeker (Diyabet) Hastaları: Şeker hastalarında doku iyileşmesi yavaş olduğundan ve geçirilen cerrahi müdahaleler sonrasında enfeksiyon riski herkesten fazla olduğundan implant diş tedavisi yapılamamaktadır.
 • Hiper Tansiyon Hastaları: Hipertansiyonlu hastalar ağrı ve stres ile karşılaştıklarında aşırı tepki verdikleri için implant tedavisi sırasında kan basıncı aniden yükselebilir ve kalp yetmezliği, felç gibi komplikasyonlar meydana gelebilmektedir.
 • Kan Pıhtılaşma Bozukluğu Olan Hastalar: Bu tip hastalara kesinlikle implant tedavisi uygulanmamaktadır. Kan akış implant tedavilerinde gerçekleşeceği için kanın pıhtılaşmaması durumunda farklı durumlar ile karşı karşıya kalınabilmektedir.
 • Kalp Hastalığı Olan Hastalar: Kalp rahatsızlığı olan hastalarda panik atak ve aşırı stres söz konusu olacağından dolayı kalbin bu duruma ve heyecana dayanıp dayanamayacağı konusunda hastanın kalp doktoru ile görüşüldükten sonra implant diş tedavisini yapmak en doğru seçenek olacaktır.

Kesinlikle uzman diş hekimi eşliğinde karar veriniz. İnternet ortamından yapacağınız araştırmalar sizleri gereksiz masraflara, gereksiz işlemlere yönlendirebilir. Bu nedenle Devletimizin hastanelerinden alacağınız randevülerle uzman diş hekimlerinden bilgi alarak karar verebilirsiniz. Aksi yönlendirmelere, uzman diş hekimleri hariç yönlendirmelere ve yorumlara kulak asmamanızı öneriyoruz.

6 Yorum

Yorum Yapın

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  dental

  implant diş nedir?

  ortodonti

  Ortodonti tel tedavisi