Aşağıdaki formu kullanarak implant fiyatları hakkında fikir edinebilirsiniz. Burada yer alan fiyatlar diş implantı yapan yerden yere göre farklılık gösterebilir.

İmplant diş fiyatı hesaplaması için lütfen aşağıdan kutucuklardan seçim yapınız, implant fiyatları anlık olarak hesaplanacaktır.

İmplant markası:

Numaranızı Bırakın, Sizi Arayalım

İmplant fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdan bize numaranızı gönderebilirsiniz. Dilerseniz sizi arayarak implant diş fiyatı konusunda ücretsiz bilgilendirme yapabiliriz.

* ile işaretli alanlar zorunludur.

İmplant Fiyatları Pahalı mı?

Çene kemiğine vidalamak süretiyle yapılan yapay diş köküne implant denir. Yani yapılan implant bir dişin temelini oluşturur, normal bir dişin kökü gibi fonksiyon üstlenir. Yapay kök üzerine giydirilen protez ile oluşturulan dişe ise implant diş denilmektedir. İmplant diş tedavisi diğer diş tedavilerine göre sahip olduğu bir takım avantajları ve %98’lere varan başarı oranıyla tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır, ancak pahalı bir tedavi metodudur.

Yukarıda yer alan hesaplama aracında da görüldüğü üzere implant fiyatları 1.000 TL ile 60-70.000 TL aralığındaki büyük bir skalada değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlara implant yapılırken kullanılan malzeme, implant yapılacak diş sayısı, implant operasyonunu yapacak olan diş hekiminin tercihi, implant öncesinde yapılacak olan testler, işçilik gibi bir çok unsur etki etmektedir. Bu linkte yer alan yazımızı okuyarak implant fiyatlarının neden bu kadar yüksek olduğu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İmplant Ücretlerini SGK Karşılıyor mu?

Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği’nde yer alan bazı özel durumlar dışında genel olarak SGK’nın implant masraflarını karşılamadığını söyleyebiliriz. Bu konuda detaylı bilgi almak için Diş implantını SGK karşılıyor mu? başlıklı yazımızı okuyabilir, implant yapan devlet ve üniversite hastaneleri kategorimizi ziyaret ederek ucuz implant olanakları hakkında bilgi alabilirsiniz.

TDB’nin Önerdiği İmplant Fiyatları Ne Kadar?

Türk Dişhekimkimleri Birliği tarafından her yıl 3 il ve ilçe grubu için önerilen fiyat listesi yayımlanmaktadır. 2016 yılı için bu listede yer alan implant ücret kalemlerinden Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Manisa, Muğla, Trabzon illeri için önerilen fiyatların bir kısmı şu şekildedir:

Yapılan işlem KDV dahil (%8)
Supperiostal İmplant (İmplant Ücreti Hariç) 876,00
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç) 583,00
Kemik İçi İmplant (Blade Tek İmplant Ücreti Hariç) 606,00
Tek Köklü Dişte Reimplantasyon 384,00
Çok köklü dişte reimplantasyon 400,00
İmplant Destekli Hareketli Protezler (Hassas Tutucu Ücreti Hariç – Tek Çene) 1.319,00

TDB tarafından önerilen yukarıdaki fiyatlar 2014 yılı ile kıyaslandığında, implant diş fiyatlarına 2015 yılında %20’ye yaklaşan oranda zam geldiği görülmektedir.

Not: Yukarıda yer alan fiyatların yalnızca bir diş için ve yapılacak diğer işlemler ile implant ücreti hesaba katılmadan, diş hekiminin alabileceği ücretler olduğunu unutmayın.Sonuç olarak, tam ve kesin implant fiyatlarını diş hekiminize muayene olarak alabilirsiniz.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

 

157 Yorum Yapılmış

Yorum Yapın
  • 800 tl ye çeneye yerleştirilen implantın markasını çok mrk ediyorum. öğrenebilirmiyim? turk malımı olucak?

   • Merhaba Sanırım Diş hekimisiniz. 800 TL olan implant fransa ürünüdür. Ve kısa bir süreliğine bu fiyattan yapıyoruz ve sizde çok iyi biliyorsunuz bu fiyata yerli implant dahi yapılamıyor efendim 2016 yılına kadar dişsiz kalmasın diye kampanya oluşturduk şuanda halkımız gayet memnun bu çalışmamızdan efendim.

    • Bende yaptırmak istiyorum ama ilk defa dış yaptircam nasil ne olur bilmiyorum dolgu yaptırdım iki kere düştü komple hepsini yaptırmak istiyorum fiyat 800 tek çene yazmış arkadaş öyleyse iki ceneyide yaptırmak istiyorum

     • Merhabalar Gurhan bey 800Tl olan implant gecen senenin kampanyası idi kaplama hariç fiyatı şuanda o bahsettiğimiz implant ve kaplama fiyatı en az 12 olmak şartı ile tanesi 1100 TL

  • Merhaba Mehmet,

   Genel olarak rakamlar böyle. Ancak devlet ve üniversite hastanelerinde implant yaptırır, malzemeleri de kendiniz temin edebilirseniz daha ucuza implant yaptırma olanağınız mevcut.

 1. aslına bakarsanız implant fiyatları o kadarda yüksek değil arkadaşlar… yurtdışında çok daha yüksek ve adamlar bizim ülkemize geliyorlar implant yaptırmak için.

  ayrıca implant masraflarının büyük kısmının malzemeye gittiğinide unutmamak gerek.

  • Yurt dışında daha pahalı diye sacma sapan bir cevap verilmesi çok yersiz olmuş…yurt dışındaki asgari ücretle burasıyla bir mi ki ??? böyle bi cevap veriliyor..

   • Yurt dışındayım ve burdaki gelir düzeyine göre çok çok pahalı.Misal,türkiye’de tek diş asgari ücretin iki katıysa,burada ysklaşık 4 katı.Ben ingilteredeyim ve türkiye’de dişçi arıyorum

   • Amerika Birleşik Devletleri’nde asgari ücret 40 saat karşılığında yıllık 15.080, aylık 1257 Dolar, diş sigortanız varsa sigortanın ödediğinin dışında sizin ayrıca cebinizden çıkan implant ücreti 7.000 dolardan başlıyor, diş sigortasına senelik 1000 dolar ödeniyor, eğer yaptırmamışsanız çok daha yüksek ödemek zorunda kalırsınız.

    İngiltere’de aylık asgari ücret 1.244 euro ama implant ücreti £ 3100(ingiliz sterlini)den başlıyor.

    Fransa’da aylık asgari ücret 2041 €(euro), Almanya’da aylık asgari ücret 1.473,00 EUR ama implant ücretleri 2.500,- €(euro)dan başlıyor.

    Hollanda’da aylık asgari ücret 1.501,80 EUR, Irak’ta ve İran’da asgari ücret 3 milyon Riyal, Rusya’da asgari ücret 23 683 RUB, Azerbaycan’da aylık asgari ücret 364 AZN, Türkiye’de aylık asgari ücret 424,26 EUR ve implant ücreti 3990 TL’den başlıyor.

    Bir de Türkiye’de bir diş hekimi implantın tanesini 500’e alıyorsa, Faransa ve Almanya’daki diş hekimi 300’e, İngiltere’deki diş hekimi 200’e, ABD’deki diş hekimi 100’e alıyor… Tabi bu ülkelerde doktorlardan vergi alınmaz ve kiraları devlet tarafından ödenirken, ülkemizde bırak kira yardımını bir de üstüne %43 oranında vergi ödüyor doktorlar ve çok daha yüksek…

    • Bu askeri ücretleri nerden aldın hepsi sallamasyon ,üstelik İskandinav ülkelerinde bedava, Amerika’da bazı sigortalarda karşılıyor, gelip İmplant satacan diye milleti yanıltma

     • Ek olarak belirtmek isterim ki Avrupa birliği ülkelerde anlaşmanıza göre özel sigorta şirketleri implant tedavisini karşılamaktadır .

     • Ne alakasi Var milletin turkiyede zorunlu sigortasi mi Var varsa disileri karsiliyomu milletin turkiyede dislerini yaptirmasinin sebebi rdv olmamasi ve cabuk yapilmasi

 2. ben geçen yıl tek diş implantı 750 euroya yaptırdım ama çok memnun kaldım bu yıl fiyat istediğim 1000euro dediler, daha uygun bir yer arıyorum yardımcı olabilirmisiniz

  • Merhaba Metin,

   Daha önceki implant deneyiminizden memnunsanız başka bir yer aramanızı tavsiye etmiyoruz. Önemli olan implantın pahalı olup olmadığı değil implant uygulamasının başarılı bir şekilde gerçekleşip gerçekleşmediğidir. Hekiminizden vazgeçmemenizi öneriririz.

 3. bence devlet emekli ve sgk lılara devlet uzun vadede ödeme planları sunarak desteklemeli emekli lerin ve çalışanların aylıklarından kesilerek bu hizmet sunulabilir beş yıla kadar kesintilere bence talep yüksek olacaktır saygılar.

  • 70 bin tl tüm dişlere implant yapılması fiyatı hocam, ultra zenginler hiç uğraşmıyor parası neyse verip tüm dişlerine implant yaptırıyor

  • özge hanım devlette yaptırmanızı tavsiye ederim implant malzemelerini kendinz tedarik ediyorsunuz ama.

    • Merhabalar Alev Hanım implant malzemelerini almak istediğiniz markanın Türkiye distribütörünü bulmanız gerekmektedir.

 4. yerli implant diş fiyatları yarıyarıya ucuz neredeyse. peki yerli implantların kalitesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

  • Merhaba Gül Hanım,

   Yerli implantların kalitesi bakımından bizim bir değerlendirme yapmamız doğru olmaz. Ancak yerli implantlar konusundaki en büyük soru işareti bu implantların henüz çok yeni olması ve bilinen implant markalarıyla kıyaslanacak kadar bir zamanın geçmemiş olmasıdır.

   Bu sorunun cevabını hepimiz zamanla göreceğiz.

 5. Merhaba hocam benim dişlerimin hepsini çektirmek zorunda kaldım. ailemin maddı imkanları kısıtlı oldugu için diş yaptıramıyorum. takma diş için dudaklarımın yapısı kucuk oldugu için kullanamayacağımı söylediler. diş yaptırmak gercekten çok pahalı bazı arkadaslar makul karsılıyor fiyatları olana güzel tabı olmayanlar ne yapacak. Lütfen bana bir yol gösterirmisiniz. Bazı universiteler arastırma olarak ücretsiz yapıyorlar diye duymustum.

  • Merhaba Cemile Hanım,

   Öncelikle geçmiş olsun. Sorunuza kesin yanıt verebilmek için yaşınızı, kemik erimesi gibi bir sorununuz olup olmadığını, dişleri çektirme nedenizi bilmeliyiz. Sonuç olarak tedavi olmaksızın yapacağımız yorumlar tahminden ibaret olacaktır. Dudak yapısının küçüklüğünün takma diş kullanımına engel olduğu bilgisi yanlıştır, ağız yapınızda başka bir problem bulunabilir.

   Üniversitelerin araştırma amacıyla tedavi yaptıkları doğrudur. Ancak böyle olsa bile malzeme (implant, porselen, takma diş, diş teli ya da her neyse) masrafları hasta tarafından karşılanmalıdır.

   İyi günler dileriz.

 6. Universitede bu fiyat yariya mi iniyor ?, yani ben simdi samsun omuda implant yaptircam tahminen ne kadara gelir

  • Merhaba,

   Üniversitede bu fiyatların yarıya indiğini söylemek yanlış olur ancak üniversitelerin nispeten daha uygun olduğu ifade edilebilir.

   Sorunuzla ilgili olarak OMÜ’ye bir bilgi edinme dilekçesi gönderdik ancak muayene olunması gerektiği cevabını verdiler.

   • Dilekce gonderecek adar ciddiye alinacagimi zannetmiyordum 🙂 , sanirim en iyi ogrenme yontemi doktorumu beklemek olucak , peki tedavi suresi olarak ne kadar suruyor? lateral ve kanin

    • Şu linkte açıkladığımız üzere ilk ameliyat 30 dakika ile 1 saat arası sürer. Daha sonra 1-4 ay arası çene kemiğinizin iyileşmesi beklenir ve kalıcı dişiniz yerleştirilir. Ağız ve dişlerinizin durumuna göre implant tedavi süresi 1 ile 8 ay arası değişebilir.

 7. implant markalarini nasil biliriz mesela strauman markasi.veya begu .
  bunlarin fiyat lari deflet hastanesinde dahami ucuz.
  selam

 8. Okmeydanı adsm merkezinde implant olmadığı söylendi tarafıma. Ikincisi sağ ve sol tarafıma bir protez yapılmıştı onun için iki diş sağ ve solunda yapıştırma yapıldı bu dişler 13 yıl sonra çürümüş bu dişler için 6 adetmi implant yapmam lazım yoksa 4 adet yapıştırmalımı yapılacak
  Üçüncüsü üniversite hastaneleri yoğunluk nasıl erken yaptırmak mümkünmü
  Tşk……

  • Merhaba Baran Bey,

   Bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz. Üniversite hastanelerinde yoğunluğa bağlı olarak 4-7 ay sonrasına gün verilmektedir. Daha erkene alınmasının mümkün olduğunu ne yazık ki düşünmüyoruz.

   4 mü yoksa 6 adet mi implant yaptırılacağı konusunda ise muayene olmadan bir şey söylenemez.

 9. Merhaba benim ondislerim ve yanlar çürük sağ ve sol taraflara implant yapıp sonradan da bunlara köprü olarak yapıştırma dış yapilabilirmi

  • Volkan Bey,

   Diş eti çekilme problemi çene kemiğinizde erime olduğunu gösterir. Bu durumda implant yaptırmak istemeniz halinde öncelikle diş eti çekilmesi sorununuzun (kemik tozu, kemik grifti gibi yöntemlerle) giderilmesi faydanıza olur. Eğer çekilme estetik olarak çok sorun teşkil etmiyorsa doğrudan da implant yaptırabilirsiniz. Ancak bütün dişleri çektirmek sizin ve hekiminizin birlikte vermesi gereken bir karar…

   İmplant-kemik erimesi konusunda detaylı bilgiyi şu makalemizden edinebilirsiniz.

 10. 3 tane kirik disim var. implant yaptirmak istiyorum. kirik dislerim icin karsima extra neler cikabilir acaba

 11. implantları ben bir hafta araştırdım.sadece istanbulda 100 geçkin implant getiren firma var ve çoğu ithal olan implant fiyatlarının en pahlısı 250 tl en düşüğü 150 tl.yerli implantlar ise hemen hemen aynı rakamlarda ama hekimler çoğumuza en çok kulandığı impalt için övgü yağdırıyor oysa impalntların yerliside dahil olmak üzere % 90 aynı kalitede oluyor. ve hekimere çok ucuza satılıyor .ayrıca bu ameliyatların çoğunu diş hekimleri yapıyor yani çoğu uzman bile değil doktor değil.diş hekimlerine sorarsanız neden bu kadar pahalı diyorsunuz implant çok pahalı diyor ama değil.ben rakamları söylediğimde bu sefer yılarca okuduk onun emeği diyorlar.o zaman bütün okul okuyan herkes herşeyi % 350 şişirme ile iş yapsın.arkadaşlar eğer implant yaptıracaksanız yerli ve markasını siz belirleyin ve kesinlikle cerrah yapsın.unutmayın ki diş hekimi doktor değildir .tabelada diş doktoru yazarsa o diş hekimidir.ben cerraha 6 implant yaptırdım.implantın tanesini 170 tl aldım cerrah olan hekime implant başına 140 tl verdim elerine sağlık çokta güzel oldu.yani sözün özü kazıklanmayın türk milleti zekidir lafı boşa değil 😉

  • Berna Hanım,

   Mesajınızı ifade özgürlüğüne duyduğumuz saygıdan ötürü yayınladık ama yanlış yönlendirme olmaması amacıyla ziyaretçilerimiz için birkaç ek açıklama yapmalıyız.

   Evet diş hekimi doktor değildir ama aynı şekilde doktor da diş hekimi değildir. Bu iki meslek grubu birbirinden farklı alanlarda uzmanlaşmak üzere eğitim alırlar ve tıp fakülteleri ile diş hekimliği fakülteleri bu nedenle birbirinden ayrılmıştır. Bu nedenle bu yönlendirmenize katılmıyoruz.

   İmplant dişin mümkün olması halinde hastalar tarafından tedarik edilmesi durumunda daha az maliyetli olabileceği sitemizce de ifade edilmektedir fakat hekimler alacaları ücret bakımından yasal olarak asgari ücret tarifelerine uymak zorundadır.

  • Sayın berna hanım… Siz nerde yaşıyorsunuz ve bu implantları nereden temin edip nerede yaptırdınız.. Eşime acil gerekli.. Bilgi verirseniz çok memnun olurum..

  • 6 implant tanesi 170 TL ve 140TL işçilik verdim demissiniz,bu da 1800TL gibi bır rakama tekabül ediyor.çok iyi.yeni bir tarihte mi yaptırdınız

  • Berna hanım merhabalar. Annemin dişlerine 4 ila 6 arasi implant yapılması gerekiyor. Ancak piyasa fiyatları butcemizin cok cok üstünde. Öğretmenim ve bayanım. Bir rahatsızlık vermem yani. Rica ederim bana donus yapin. Dediğiniz gibiyse ben de annemi tedavi ettirecegim. Simdiden tesekkur ederim.

  • merhaba berna hanım implant diş için lutfen bılgı almak ıstıyorum butcemızın cok ustunde gercekten sız izledgınız yol gercekten ıyı guzel ve cazip sıze ulasabılırmıyım lutfen cvp beklıyorum . size ulasıp buradan bılgı alabılırmıyım tsk ederım ıyı gunler

  • Yerli implantları nereden temin ettiğinizi ve tedaviyi nerede yaptırdığınızı yazabilirseniz birçok kişiye daha faydalı olacağınızı düşünüyorum.Az bir yardım dan çok fazlası olacağı için teşekkürler.

   • selamlar öncelikle implantla TÜrkiye distribütörlerinden temin edilmektedir. Bu web sitesinde implant satılmıyor. implant tedavisi ile ilgili paylaşımlar bulunmaktadır.

  • Berna hanım hiç doğru bilgiler vermiyor.tamamen yanıltıcı bilgilerdir.Sizinde bu durumu yayınlamanız bilgi kirliliğine sebep olmuştur.

   • Alper Bey,

    Haklısınız herkesin belirli ölçülerde yorumlarını yayınlamaya çalışıyoruz. Saten Yanlış bilgilerde cevap yazarak düzeltme yapmaya çalışıyoruz. Yorumunuz dikkate alınacaktır bilginize..

  • Selam berna hanim siz nerden aldiniz o implanti ve hangi doktora yaptirdiniz yardimci okursaniz sevinirim bende yaptirmak istiyorum kendim alip

  • Merhaba öncelikle geçmiş olsun, umarım sağlık durumunuz iyidir. Paylaştığınız yazıdaki değerli bilgileriniz için teşekkür ederim. Bende aynı dertten muzdarip birisi olarak, size sormak istediğim hususlar var. Öncelikle İmplantları nereden ve hangi firmadan aldınız.? onu yapan Cerrah olarak hangi hastaneye veya hangi cerraha gitmemizi önerirsiniz.

   İlginize ve alakanıza şimdiden çok teşekkür ederim.

   Erdoğan Kılınç
   **** *** ** **

  • Metin Bey,

   Bütün dişlerinize implant yaptırmak istiyorsanız ortalama maliyetler 26.400 TL ile 55.440 TL arasında değişebilir.

   Bu rakamlar bizim tespit edebildiğimiz rakamlardır. Daha az veya çok bir maliyet karşınıza çıkabilir. Muayene olunuz ve diş hekiminizden fiyat alınız.

 12. merhaba..
  benim de iki dişim eksik biri sağda biri solda.Ankarada yım ve uygun fiyata implant yaptırmak istiyorum.malzemeyi nerelerden alabilirim.bir de sol tarafta ki boşluğa başka dişim hafif kaymış bulunmakta.o şekilde implant yapılabiliyor mu.? teşekkürler saygılar..

  • Merhaba Kamuran Hanım,

   Dişiniz ne zamandır eksik? Komşu diş eksik dişin oluşturduğu boşluğu iyice kapatmışsa implant yaptıramayabilirsiniz, bu sorunun cevabı ancak muayeneden sonra hekiminiz tarafından verilebilir.

 13. şuan dişlerimde tel var ve tedavi tamamlanınca bir implant yaptıracağım doktorum kesinlikle yerli değil yabancı implantı önerdi,ucuz olsun diye sağlıktan olmayın,bence herkes iyi araştırsın yaptırmadan önce yerli mi yabancı mı olacağına…

 14. Merabalar ben ozel bir dis klinigine implant yaptirma icin gittim ama doktor bir tane implant icin 4.100 lira istedi benden nedeniyse sinus kaldirilip kemik tozu konucakmis implantla beraber bu fiyati verdi bana sadece bi tane icin sizce bu verdigi fiyat normalmi bu sinus lifting i devlet hasyanelerinde veya kliniklerinde yapabiliyormuyuz simdiden yardimci oldugunuz icin tesekkurler

  • Merhaba Azat Bey,

   Verilen fiyat normal. Sinus liftingi üniversitelerin diş hekimliği fakültelerinin Ağız, Diş & Çene Cerrahisi anabilim dallarında yaptırabilirsiniz .

 15. iyi günler,
  İstanbul’da implant yapan devlet hastanesi var mı? Bu hastaneleri bizimle paylaşabilir misiniz? Bir de diğer arkadaşların da ısrarla sormalarına rağmen implant malzemelerinin nereden temin edildiğine dair bir bilgiyi sitede göremedim. Bilgi sahibi arkadaşların bizimle paylaşmasından memnun olurum. Saygılar.

  • Merhaba Kemal Bey,

   İstanbul’da i.Ü., Marmara Üni. Diş Hekimliği Fakülteleri ile GATA’da implant yapılıyor.

   İmplant malzemeleri dental malzeme satan firmalardan temin edilebilir, bizim böyle bir firmayla bağımız bulunmadığından herhangi bir isim veremiyoruz. Google’da “dental malzeme, diş deposu” gibi aramalar yaparak bu firmaların internet sitelerine ulaşabilir, telefonla bilgi alabilirsiniz.

 16. meraba ben 18 yaşındayım ön dişlerimden teki kırıldı implant yaptırmak için üniversiteler ile özel arsında dişin sağlam yapılması ve dişin ömrü açısından fark olabilirmi?

  • Merhaba Esra,

   Olmaz. Önemli olan hekimin şahsi becerisi. Bu nedenle özel kliniğin ya da üniversitenin adını değil diş hekiminizi iyi araştırın.

 17. meraba,ben 18 yaşındayım ön dişlerimden teki kırıldı ve implant yaptırmak istiyorum.implantın sağlamlığı ve ömrü açısından üniversitelerimi yoksa özelimi tercih etmeliyım?

 18. Merhaba,
  Implant ile kopru yaptirmanin arasindaki avantaj ve dezavantajlar nelerdir. Ust arka sol azi dis icin soruyorum. Ve mumkunae sizin tavsiyeniz nedir? Bunun yaninda implant icin sinus boslugu buyuk oldugu icin kemik toziyla desteklenmesi getektigi soylendi fakat ikisi arasinda kaldigim icin karar veremedim. Tesekkur ederim.

 19. Merhabalar ben implant yaptirmak istiyorum üst dislerim yok altta 3 tane var onlarda pek saglam deyil gibi kocaeli veya izmir yaptirmak istiyorm ben kendim almanyada yasiyorum bana tavsiye edebileceginiz bi yer varmi ve nekadara mâl olur komple ve nekadar zaman imi alir

  Simdiden tsk ederim bilgilerinize

 20. ABD’de bu fiyat 4500 USD, yani an itibarıyla 15.000 YTL. Pahalı diyen arkadaşlara duyurulut. shut up and get one if you need to.

  • Selamlar evet doğru söylüyorsunuz bir implant fiyatı 15.000 tl değil. Makaleyi tekrar inceledim 15,000 tl gibi bir fiyat belirttiğimizi göremedim. Saten buralardan bir fiyat yazmamız TDB tarafından yasaklanmıştır.

 21. İyi aksamlar tek implant fiyatı üniversite hastanelerinde ne kadardır fiyatı bilen varmı acaba ?

  • Sanırım üniversite hastanelerinde ameliyat ve protez ücreti ödüyorsunuz implantıda kendiniz temin ediyorsunuz fiyat olarak tam emin değilim bizzat üniversite den araştırırsanız daha verimli cevap bulabilirsiniz Samet bey

 22. İmplantı devlet hastahaneleri yapmıyor mu acaba ?
  Bursa’da ikamet ediyorum, Bursa’da kim en iyi yapıyor? var mı yaptıran? ulaşabilecek olan ??
  varsa ulaşabilir mi 02242725004

 23. iyi günler ben dişimi çektireli yaklaşık 6 ay oldu implant olurmu ayrıca askeri diş hastanelerinde implant durumu nasıl bilgi verebilir misiniz

  • Tabiki implant yaptırabilirsiniz. Askeri hastanelerinde implant yapılmıyor diye biliyorum ama emin değilim askeri hastanelerinden bilgi alırsanız daha yararlı olacaktır sizin için

 24. ben implant yaptırdım implantları kendim aldım doktora götürdüm implant ve doktora toplam 750 tl ye yaptırdım

  • Ersan bey, Eğer implant ve diğer ağız ve diş tedavileri ile ilgili bilgileriniz var ise buradan paylaşabilirsiniz.

 25. Merhabalar ön dişim iltihaplı doktora gittim baya dişini kaplamış dedi dişini çekeceksin İmplant yaptır dedi başka tedavisi yokmu yardımcı olabilir misiniz teşekkür ederim

 26. iyi gunler benim diş eti sorunum var baya cekilme var neden kaynaklanıyor anlamadım sanırım genetiktir aileden geliyor

 27. Merhaba, annem adına danışmak istiyorum. Astra marka implant üniversite hastanesinde 4 dişe 350×4=1400 euro uygun mudur? Teşekkürler.

 28. merhaba ,
  istinyede bir dr.a implant yaptırmış idim,
  doktorum yurt dışına taşınmış ve periyodik
  bakımlarım için güvenli bir yerarıyorum.

 29. Merhabalar,
  2 dis yan yana alt ve ust cenede = 4 dis
  1 dis alt , 1 dis ust cende = 2 dis
  toplam 6 cekilmis disim var.
  bu dislerin yerine kac tane implant olmasi gerekir? yanyana 2 dis yerine tek implant yapilabiliyor mu?
  Bir de toplam maliyeti ne olur bana? Nerede yaptırmalıyım onerebileceginiz iyi bir yer hekim cerrah var mıdır?

  • Merhabalar Sedat bey size 6 implant yapılması gerekiyor. 4 diş yan yana boş olsa implant olarak köprü olabilirdi ama 2boş dişe tek implant olmuyor. Üniversite hastaneleri ve özel implant diş kliniklerinde yaptırabilirsiniz. Buradan bir kliniğe yönlendirme yapmamız etik değil ve yasak efendim.

 30. İyı günler ön alt dört disimde et cekilmesi var ve sallanma yapiyor. Dislerimi cektirince implant yaptirmak istiyorum ama çekilme oldugu icin görüntünün hoş olmayacagını dusunüyorum. Yapilan implantin uzerine normal dis eti uygulmasi yapıliyor mu? 2 implant üzerinden köprü yaptırmayı planliyorum 18 yasindayim ne önerirsiniz ve görüntü güzel olurmu ?yapilan impilant ve takilan disler koku yaparmi tesekürler…

  • İmplant tedavisi başlandığında görüntü için size daimi dişler takılacağa kadar gecici protez yapılabilir efendim

 31. Diş Eti tedavisi görüyorum 4 ayak implantları diş yaptırmam lazım emekliye uygun yerler tercihim taksit ve iyi yapan biryer önerirmişsiniz Kadıköy civarında malum ulaşım şimdiden tşklr

 32. Alt 4 disim sallanıyor 2 imp. Üzerinden köpru yapmak istiyorum
  Fiyat maksimum ne kadar tutar .yasim 18 ve et cekilmesi var . Dis eti implantin uzerine getirilebiliyor mu yoksa yapilan disler normal disten daha mi uzun durcak yardimci olursaniz . Ve sorduklarimin hepsini cevaplarsaniz sevinirim tesekkürer…

  • Okan bey ortalama toplam maliyet 2500 TL ile 5000 TL arası değişir markasına göre. implant yapımında normal dişlerden uzun olmaz aynı seviyede olurlar efendim

 33. Merhabalar,
  Dis malzemelerin karsilanmasi konusuna aciklik getirebilimisiniz ? Ben Avrupa da yasamaktayim..Burada malzemeleri ucuz. Oglum Eczacilikta okuyor ve kisa bir arastirma yapti.

  • Efendim Doğru yurt dışında uygun ama bize gelene kadar katlanıyor implant öyle yapılırken o anki duruma göre implant seçilir elimizde secenek olmalı boyutu çapı v.s dolasıyla siz alır gelirsiniz boyutu tutmaz çapı uymaz sorun yaşabilirsiniz ve garanti kapsamında olmaz

 34. Merhaba, benim 9 tane çürüğüm var. Çekilmesi ve yerine implant takılması lazım. Dolgu ile yapılacak şey değil. Maaliyeti ne kadar olur ve antalyada nerde en uygun ve kaliteli fiyata yaptırabilirim?

  Teşekkürler.

  • Serpil Hanım antalyada tanığım klink yok ama fiyat olarak her ilde hatta ilçede fiyatlar değişkendir.

 35. merabalar benim sol üst 1 numara dişim kırılmıştı sonra onu kanal tedavisiyle yeni diş yapılıp takıldı ama iki keredir düşüyür her seferinde yapıştırdm ama artık implan taktırmak istiyorum nasıl olur maliyeti ne kara olur

  • Merhabalar efendim implant sizin için çözüm olmayabilir ve bana göre gerekmiyor. İmplant yapay diş köküdür.implantın üzerine şuanda yaptırmış olduğunuz kaplama gibi bir kaplama yapalır. Ve sizinde ana dişiniz duruyor yapan kişi biraz bol yaptığından dolayı düşüyor dişiniz yenilenip sıkı bir şekilde yapıldığı taktirde sizin sorunuz son bulacaktır.

 36. Annemin dişlerini implant yapmak için yaklaşık iki haftadır araştırıyorum. Panoromik cekim elimde mevcut. 3 özel diş hekimine gösterdim. Birbirinden farklı bilgi ve fiyat aldım. Benimle lütfen iletişime geçip yardimci olabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

 37. SLM ADMİN ben bugünler dişlerim çektirtip komple damak yaptırtıyorum bir yıl kadar damak kullanacamğım sonra komple 8 üste 8 alta implant yaptırıp üstüne protez yaptırmak istiyorum toplam 16 implant ve ve pretezi kaç tl gibi fiyata çıkar bu günün fiyatıyla bilgilendirirseniz sevinirim tşkrler.

  • şuanda kampanyamız mevcut 15,05,2016 ya kadar geçerli
   Yerli implant 1000 TL
   Alman implant 1200 TL
   Porselen diş kaplamalar 250 TL
   Zirkonyum diş kaplamalar 400 TL ‘ dir. Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

 38. Merhabalar belki 10 yil once cektirdigim bi dis var ve onun yanindaki disimi de bir haftaya cekicekler acaba ikisine de implant yaptirabilir miyim ve ne kadara mal olur?

 39. benim üst damak tamamen protez.ön üç disim sürekli düşüyor altındaki kesilen dislerim kırılmış tutmuyor buraya implant gerekir mi acaba

 40. 10 adet implant ve 15_20 adet kaplama ve köprülerim var kaliteli ve ucuz olsun.istiyorum adres verebilir misiniz?ayrıca sinüs sorunu ve çene erimesi ameliyatı da var.

  • şuanda kampanyamız mevcut 15,05,2016 ya kadar geçerli
   Yerli implant 1000 TL
   Alman implant 1200 TL
   Porselen diş kaplamalar 250 TL
   Zirkonyum diş kaplamalar 400 TL ‘ dir. Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz. sinüs erimesi ile alakalı cerrrahimizde vardır efendim

 41. merhaba ben bundan 10 sene önce 5 dişim çekildi ve ben bunları implant diş olarak yaptırmak istiyorum fiyat olarak yerli implantlar ne kadar tutar?

 42. Benim öndeki 2 büyük dişten sağdaki çok eskıden kırıldı 5 sene once yarısı kırıldı doktora gıttım ıcını temızledıler ozaman ek yaptılar 2 kez ama dustu o ek ve ıcı suan kararmıs ve dun de dısın tamamı kırıldı sağlam değilmiş ve suan dişin cok az bi bölümü var çoğu kırıldı sordum implant dediler yani ön sağ diş tek implant en uygun sağlam fiyatı nedir çok acil ?

  • Şuanda implant dişlerde kampanyamız bulunmaktadır yerli implant 1000 TL Alman implant 1200 TL ömür boyu garantili detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

   • İMPLANT DESTEKLİ HAREKETLİ PROTEZ (ÇITÇITLI PROTEZ) KONUSUNDA BİLGİ ALMAK İSTİYORUM
    LÜTFEN TELEFONUNUZU VERİRMİSİNİZ YADA BANA 0*** *** ** ** ULAŞABİLİRMİSİNİZ

 43. Sağlığını düşünen insan; Mecidiyeköy Hospitadent de tedavi olmasın, Allah düşürmesin.
  TV lerden öğrendiğim Mecidiyeköy Hospitadent şubesine gittim. Neyse çok güzel karşılandık her şey güzeldi. Filmimi çektiler bana porselen tedavisi uygulanacağını ve 10 gün içinde bütün her şeyin biteceğini söylediler. Tedavi başlangıcı için ilk önce üç dişimi çektiler. Dişimi çeken doktorun ismi Ümit Selçuk tur. Aşağıda bir arkadaşın yorumunu okudum Ümit Selçuk’la alakalı, arkadaşa katılıyorum. Müşterilere bağırması asistanlarına bağırmasını geçiyorum. 33 yaşına geldim o kadar diş çektim hatta iğnesiz çektim dişimi, bu kadar ağrı görmedim ve çekilen dişin yarası 1,5 ayda ancak iyileşti. Yani tam bir rezalet. Neyse tedavi bitti 10 gün sonra, bana dediler 3 ay sonra tekrar gelirsiniz. Diş etlerinde çekilmeler olur onları hallederiz. Ama iki hafta olmadan dilimi dişime değdiremiyordum. Ve aradım bir hafta içinde ancak ulaştım. Hâlbuki dişlerimi yaptırmadan önce ne vaatler verildi; yok 6 yıl garantisi var gerektiğinde beni Frankfurt şubesine yönlendirebileceklerini söylemişlerdi; yani hepsi yalan. Neyse kendi çabalarımla ulaştım ve tekrar uçağa atladım 3 günlüğüne İstanbul’a gittim. Bir dişimin sinirlerini aldılar. Allah razi olsun ağrımı kestiler. Tekrar geldim bir ay olmadan sağ tarafımdan bir şey yediğimde Protez sol taraftan çıkıyor. En önemlisi köprülü sabit protezler yerinden söküldü su an ulaşmaya çalışıyorum kimse ne arıyor ne soruyor.
  Size söyleyeceğim sakın güler yüze ve tv deki reklamlara kanmayın

  Mustafa Yildiz

 44. İMPLANT DESTEKLİ HAREKETLİ PROTEZ (ÇITÇITLI PROTEZ) KONUSUNDA BİLGİ ALMAK İSTİYORUM
  LÜTFEN TELEFONUNUZU VERİRMİSİNİZ YADA BANA ULAŞABİLİRMİSİNİZ ADMİN

 45. Merhabalar bende damak üstünde diş var bunun için illa tel taktırmama gerek varmı ?
  Yaş 18

  • Merhaba. Yazımızda detaylı olarak bilgiler verildi Kader hanım. Daha detaylı bilgi için iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir