implant Diş Tedavisi

implant

Her yaşta diş önemlidir. Özellikle diş sağlığına dikkat etmenin bir yaşında başladığını belirtmek gerekir. Süt dişlerin çıkmaya başlaması ile birlikte diş şekillerinin oluşumu şekillenir. Çocuklarınızı bu sebepten dolayı mutlaka bir dişçi gözetiminde büyütmeniz de önemlidir. Diş çürümeleri ve diş aşınmaları sonucunda süt dişlerini döken ve yeni dişleri çıkan çocuklar ve yaş itibari ile ilerlemiş olan yetişkinler için gerekli olan mazı tedavi yöntemleri vardır. Bunlardan biri de implanttır. implant  çürüyen veya yaş itibari ile dökülen dişlerin çekilmesinin ardından dişlerinizin eskisinden çok daha sağlam ve güzel görünmesini sağlar. Eğer, diş yapınızdan memnun değil iseniz, mutlaka dişlerinizi düzeltmeli veya hekim önerisi ile implant tedavisine girebilirsiniz. Bazılarının doğuştan gelen sebeplerden dolayı diş sayısı eksiktir. Bu tarz eksikliklerin tamamlanması adına mutlaka önce bir tedavi yöntemi belirlenir. Ardından, dişlerin yapısı düzeltilir ve eksik dişin yerine de implant yöntemi ile diş uygulaması yapılabilir. İmplant diş tedavisi herkesin tercih edebileceği bir yöntem.

implant Diş Tedavisi Nasıl Uygulanır

 • İmplant diş tedavisine başlamayı planlıyorsanız, öncelikle konu hakkında fikir sahibi olmanız gerekir.
 • Eğer diş yapınız bozuk ise, öncelikle tel tedavisi uygulanır. Hemen ardından da çürük veya eksik olan diş sayısının yerine implant uygulaması yapılabilir.
 • İmplant uygulaması ömürlük bir iştir. Eğer erken yaşta tüm dişlerinizi değiştirmek gibi bir isteğiniz var ise de bunu yapabilirsiniz.
 • İmplant tedavi halk arasında vidalı diş şeklinde tanınır. İmplant uygulaması dişin geçici bir süreliğine takılmasına benzemez.
 • Lokal anestezi uygulaması ile yapılan ve genel itibari ile de ağır sancılı geçen bir biçim değildir.
 • İmplant diş takılmadan önce, diş etine implant vida uygulaması yapılır. Ardından da diş yerleştirilir. Vida uygulaması sayesinde asla dişin hasar çıkarması durumu olmaz.
 • İmplant diş uygulaması, her geçen gün çok daha harika bir hal halini alıyor.
 • İmplant diş tedavisinin de bazı farklılıkları vardır. Yani, diş tedavisi kendi arasında bazı farklılıklar teşkil eder.
 • Normal diş çekiminde olduğu gibi, diş etinin lokal bölgesine anestezi uygulaması yapıldıktan sonra, implantlar yerleştirilir.
 • Uygulanan implantların diş etine uyum sağlaması ve diş etine yerleşme süreci 1.5 ay ile 3 ay arasında değişiklikler gösterebilir.
 • Hasta hemen normal sağlığına kavuşamaz. Bir takma diş edası ile alışma süreci var fakat hemen ardından da kendini düzenler.

İmplant Diş Tedavisinin Avantajları

Dişleriniz ile yaşadığınız sorunlar var ise; mutlaka bir diş hekimi ile konuşmalısınız. Gülüşünüz bizim için önemli.

Kaynak [1]

7 Yorum

Yorum Yapın

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  implant

  implant lokal anestezi

  implant

  implant Diş Sonrası