implant Diş Sonrası

implant

implant diş yapımı sonrasında yapılması gereken bazı özel durumlara karşı tedbirler vardır. Diş işlemleri sonrasında mutlaka ağzınızda değişik bir hal hissedeceksiniz. implant diğer diş işlemleri gibi değildir. Bu sebep ile de çok fazla ağrı sızı hissettirmez. Fakat bazı şişkinlikler ve diş problemleri implant ağzın içine tam olarak yerleşene dek devam eder. İmplantın yerleşmesi işlemi ise aslında uzun bir süre içerisinde gerçekleşen bir olay değildir. implant diş sonrası bazı yapmanız gereken şeyler var. Ve eğer tedavi sürecinde ve sonrasında başınıza gelecekleri bilirseniz tedbirlerinizi almış olacaksınız.

implant Diş Sonrası Komplikasyonlar

  • implant diş tedavisi diş minesinin derinine bir vida yeri açılması ile gerçekleşen bir durumdur. Bu sebep ile vida yerinin iyileşme süreci içerisinde mutlaka bazı travmalar olacaktır.
  • Çene kemiğinde açılan yer itibari ile şişliklerin de görülmesi oldukça normaldir.
  • implant yapılan bölgeye buzlu müdahale yapılması durumunda oldukça fazla etki görülür. Fakat bu etkileri son dereceye kadar azaltabilmek oldukça zor bir durumdur.
  • Eğer buz tedavisini implant yapılan yerin dış tarafından uygulamaya başlarsanız mutlaka şişliklerin oluşmasını belirli ölçü içerisinde durdurmuş olacaksınız.
  • implant diş sonrası, oluşan komplikasyonların tam anlamı ile önüne geçmek mümkün değildir. Bu sebep ile azaltmaya yönelik işlemler olduğunu da unutmamak gerekir.
  • Bu işlemlerin sürekli olarak 5 dakika yapılması 8 ila 10 dakika ara verdikten sonra tekrar aynı şekilde düzenli olarak uygulanması gerekir.
  • implantın çene kemiği ile bütünleşmesi adı altında bir süre vardır.
  • Bu süre genellikle kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Hemen ardından ise; bu sürenin geçmesini beklemek gerekir. Eğer sürenin geçmesini beklemeden yemek yer ve o bölgeyi yorarsanız oldukça büyük bir ağrı ile karşı karşıya kalacaksınızdır.

implant diş sonrası yapılması gereken her şeyi aslında hekiminiz sizlere anlatacak. Fakat hekiminizin size anlatacağı şeyleri oldukça ciddiye almanız gerekir. Eğer tüm söylenenleri dikkat ile dinlerseniz oluşabilecek durumlar sizleri tedirgin etmez. Bu sayede implant diş sonrası dönemi oldukça rahat atlatabilirsiniz.

Bir çok kişinin düşündüğü  bir konu olan Kimler diş implantı yaptırabilir? konulu makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak [1]

Yorum

Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant

implant Diş Tedavisi

zirkonyum

Porselen Kaplama Diş Yapımı