implant Diş Caiz Mi

implant

implant diş yapımı sonrasında veya öncesinde akla gelen bazı sorular vardır. Bu soruların içerisinde mutlak olarak İslami sorular da yer alır. İslam kuralları çerçevesinde hayatına devam eden insanların implant yaptırmak ile alakalı bazı soruları var. Bu sorular ise din adamlarının ve din cemiyetinin çözüm sunduğu şeylerdir. implant diş caiz mi, diye sorular sorulduğunda mutlaka cevapların niteliği İslam kuralları çerçevesinde yaşayan insanların yönlendirilmesin de oldukça etkili olur. İmplant diş yaptırmak İslam açısından tamamen gereklilik çerçevesi içerisinde değerlendirilen bir yapı olarak yerini alır.

Niyete Göre

  • İslam dini niyet dinidir, demek ve birçok davranışı bu bakımdan ele almak gerekir.
  • Eğer, implant dişi yaptırma nedeniniz sağlık sorunlarınız ise; yani eğer dişiniz çürük ise veya daha önceden çürümüş ve çekilmiş ise başka bir sebep olarak kaza da yada herhangi bir olayda dişlerin zarar görmesi veya hasar alması durumunda yaptırılacak olan implant diş caiz olabilir. (Net bilgiyi Devletimizin Diyanet İşleri yardım hatlarını arayarak öğrenebilmeniz mümkün.)
  • implant diş caiz mi, sorusunu bir de diğer ucundan ele alalım. Eğer dişleriniz olması gerektiği gibi sağlıklı ise herhangi bir sağlık problemi teşkil etmiyor ise; dişinize hasar verebilecek bir durum yaşanmamış ise yani hayat normal seyrindeyken sizler implant uygulamasını yaptırmak istiyorsanız bunun caiz olup olmadığını sorgulamak gerekir. (Diyanet bilgi hatlarından, resmi yollardan bilgi edinebilirsiniz.)

İslam dini çerçevesinde yaşayan her insan diğer bireylere göre bazı şeylere çok daha fazla özen gösterir. Bu sebepten dolayı yapacağınız her değişikliğin sizler için zorunlu olması veya size zarar veriyor olması durumunda gerçekleştirilmiş olması gerekir. Diğer hastalıklar ile alakalı bir durum değildir. Yine de net bilgi için Devletimizin resmi kurumlarına başvurunuz. (Diyanet İşleri Başkanlığı vs.)

implant diş caiz mi, sorusunu da herkese yönlendirmemek gerekir. Eğer sizler yalnızca estetik görünüm sebebi ile doğal dengenizi bozuyorsanız bu caiz olmayabilir. Fakat İslam dini temizliği emreder. Temizlik ile ilgili veya temizlik niyeti taşıyan herhangi bir davranış sebebi ile yapılması oldukça halis bir niyet taşır. Bu durumda caiz olup olmadığını da tartışmak gerekir. Mutlaka bu konularda ilmi bilgisi yüksek kişilere danışılmalıdır. (Diyanet işleri başkanlığı harici kurumlara veya kişilere itibar etmeyiniz. Arayarak bilgi edinebileceğiniz Devletimizin bir çok yardım kanalı mevcuttur.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

zirkonyum

Porselen Kaplama Diş Yapımı

implant

Porselen diş fiyatları