İmplant Diş Belli Olur Mu?

İmplant Diş Belli Olur Mu?

İmplant Diş Belli Olur Mu? Diş implant işlemi diş köklerinizin yerine vida şeklinde uygulanan maddedir. İmplant maddeleri sağlıklı ve kaliteli olmak zorundadır. Bazı firmalar ucuza mal etmek için ucuz ve kalitesiz malzemeler kullanmaktadırlar. Bu gibi durumlar için çok iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Sonuç itibariyle çene yapınızda meydana gelebilecek bir zarar sizin sağlığınızı da etkilemektedir. Tedbirli olmak ve ona göre işlem yapmak her zaman sizin elinizde olan bir durumdur. implant vücudunuza adapte olma süresi 1 ay ile 6 ay arasında değişmektedir.

İmplant diş kökü olarak vücuda alışma süresini bitirdikten sonra diş yerine takılacak olan zirkonyum veya protez olarak takılmaktadır. Diş hekiminizin yaptığı duruma bağlı olarak yapılan implant ile birlikte zirkonyum veya protez diş ile implant Diş Belli Olur Mu sorusuna yanıtımız belli olmamaktır. Eğer sizin çene yapınıza uygun ve düzgün bir estetik ile yapılmış ise implant olduğu anlaşılmaz. 21. yüzyıl teknolojisine göre kendi dişlerimize en uygun yapılabilen uygulamadır.

İmplant Diş Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İmplant diş işlemi yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. implantın nasıl olması gerektiği titizlikle araştırılır. Uygulama öncesinde üç boyutlu olarak modeller hazırlanır. Diş hekiminiz tarafından hazırlanan bu modeller hastaya sunulur ve hasta operasyon sonrasında dişlerinin nasıl olacağını görmektedir. Bu ayrıntılar operasyondan önce belirlendiğinden uygulamada hiçbir risk oluşmaz.

İmplant işlemlerinde hastanın ağzında gerekli hijyen mutlaka sağlanır. implant konusunda uzman diş hekiminiz daha önce kararlaştırılan şekilde implant dişleri hastanın ağzına yerleştirilir. Daha sonrasında da implantların kemiğe iyice yerleşmesi beklenir mutlaka. Bu bekleme süresi malzemenin kalitesine ve markasına göre iki ay ile altı ay kadar sürmektedir. Kemikle tam bir kaynama sağlandıktan sonra üst kısım yerleştirilir.

İmplant işlemi üst kısım dahil bitirildikten sonra beyazlama işlemi yapılır. Bu işlem sizin dişlerin renk tonlarına göre ayarlanmaktadır. Böyle olunca implant olan dişler fark edilmez ve bakıldığında kendi dişinizden farklı olduğu anlaşılmaz. Tabi bu durumlarda sizlerinde dikkat etmesi gereken hususlar bulunmakta. Ağız hijyenine dikkat edilmeli ve sigara içilmemelidir. Ayrıca tartar tedavisini belirli aralıklar ile mutlaka yaptırılmalıdır. Böylelikle implant dişleri kendi dişinizden ayırmak zor olur. implant Diş Belli Olur Mu ile ilgili tüm sorularınızı yorum yazarak bize sorabilirsiniz.

2 Yorum Yapılmış

Yorum Yapın
 1. Zirkonyum kaplama ve inplant arasında kararsızım, soru ve cevapları nızı okudum. İnplantda sigara hepten mi bırakmak lazım bu sorun zirkonyum kaplama için de geçerli mi? üst sol yan tarafta iki boşluk sağ üst yanda bir tane boşluk var zirkonyum için hangi ve kaç dişim törpülenmek zorunda teşekkür ederim.

  • Merhabalar ;
   İmplant yapay diş köküdür. Boş olan bölgelere uygulanır ve daha sonra üzerine porselen diş yada zirkonyum diş yapılır. En arka kısım yanında diş kalmamış ise köprü yapılamayabilir ve sabit bir protez sahibi olunabilmesi için implant gerekmektedir.

   Sigara konusuna gelince bırakmanız sizin için en sağlıklısıdır :). Ama belirli bir süre en azından azaltmanızda fayda olacaktır.

   implant olmasın köprü olsun diyorsanız sağ ve sol diş törpülenmesi gerekiyor. Kaç tane diş kesilmeli ufaltılmalı yada diğer adıyla törpülenmeli diye sorarsanız iki diş arası boşluğun araya bağlı efendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir