İmplant Neden Pahalı?

İmplant Neden Pahalı?

İmplant diş tedavisinin en önemli dezavantajı pahalı oluşu, diş implantı yaptırmak isteyenlerin sıkça sorduğu sorulardan biri de implant neden pahalı sorusudur. Bu sorunun cevabına etki edecek bir çok faktör bulunmaktadır. Bunları madde madde sıralarsak;

İmplant Neden Pahalı?

İmplant pahalıdır çünkü,

 • Ön muayeneler ve bazı laboratuvar testlerini gerektirir,
 • Steril ortamlarda yapılan bir takım cerrahi uygulamaları içermektedir,
 • Tedavi süresi diğer diş tedavilerine göre nispeten daha uzundur. İmplant diş tedavisi iki aşamalıdır. Birinci aşama implantın çene kemiğine yerleştirilmesi aşamasıdır. Yerleştirilen bu implantın kemik dokusuna uyumu için bir süre beklendikten sonra ise İkinci aşamaya geçilir. İkinci aşama üst yapıyı oluşturan protez çalışmalarını içerir,
 • Daha özenli ve yoğun işçilik gerektirir,
 • İmplant için kullanılan malzemeler pahalıdır (İmplant yapımında genellikle titanyum metali kullanılır),
 • Çok özel bazı istisnalar dışında implant masrafları maalesef SGK tarafından karşılamamaktadır, bütün masrafları hastanın kendisi karşılamaktadır.

Sonuç olarak implant, özellikle kullanılan malzemelerin pahalı oluşu nedeniyle masraflı bir tedavi yöntemine dönüşmektedir. Diş implantı tedavisini devlet ve üniversite hastanelerinde yaptırmak ve implant yapılacak dişleri pazarlıkla kendiniz temin ederek implant masraflarından nispeten tasarruf sağlayabilirsiniz. Ancak bu yoğun ve yorucu bir araştırma süreci ile devlet hastanelerindeki yoğunluktan ötürü uzun bir bekleme süresi geçirmenize neden olabilir.

SONUÇ:

Diş implantında fiyatlar kullanılan malzeme ve markaya göre değişiklik gösterir. Diğer taraftan çalışmada gösterilen gayret, titizlik, harcanan zaman, yapılan test ve analizlerin sayısı, tedavi sonrası için verilecek garantiler, deneyimli ve başarısını ispat etmiş bir hekimle çalışıp çalışmama diş implantlarında fiyatı belirleyen en önemli faktörlerdir. Sayılan bu nedenlerle implant diş tedavisi fiyatları çok geniş bir yelpazede değişkenlik göstermektedir.

Yukarıdaki açıklamalarımız dahilinde şu yazılarımızı da okuyarak implant masrafları hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz:

8 Yorum Yapılmış

Yorum Yapın
 1. siz tarafsız bir site değilmisiniz yoksa bu sayfayı kuranda bir diş hekimi yada implant firmasımı.implant pahalı diyerek insanları neden korkutup onları bu kolaylıktan mahrum bırakıyorsunuz. amliyat esasında kulanılan mazemelerde pahalı falan değil.bunu insanlar er yada geç öğrenecekler o zaman sizinde inandırıcılığınız kalmıcak

  • Berna Hanım,

   Pahalılık subjektif, kişiden kişiye değişen bir kavramdır. İmplantın pahalı bir tedavi yöntemi olması ülkemizdeki asgari ücrete kıyasla toplumun ortak kanısıdır ve bu makalede bunun nedenleri açıklanmaya çalışılmıştır. İmplant tedavi ücretleri size göre pahalı olmayabilir ama toplumun genel kanısı bu yönde değil.

   Ayrıca sitemiz kimseyi bir tedavi görmeye ya da görmemeye yönlendirmemekte, yalnızca bilgi vermeyi amaçlamaktadır.

 2. ayrıca türkiyede iş yapıyorsunuz dolar ve domuz resmi koymuşsunuz bu bi özentimi yoksa amaç farklımı

  • Öncelikle resimdeki domuz değil, bir kumbara. Ayrıca bu sevimli canlının sizde neden kötü bir çağrışım yaptığını anlayamadık.

   Dolar konusuna gelecek olursak, bu aralar gerçekten çok kârlı. 🙂

 3. 1 isviçre implant fiyatı 3500 isviçre frangı. çok komik bir durum ..patentten bahsedilmemesi söz konusu.

  site açıklamalarınız için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir