Diş Beyazlatma Tedavi Süresi

lazer diş

Sağlıklı bir yaşam ve hoşça görünümler elde edebilmek adına gülüş her daim önemlidir. Ancak dolu dolu gülmek için de, beyaz dişlere ihtiyacımız olmaktadır. Günümüzde diş beyazlatma yöntemlerinin eskiye oranla çok daha kolay ve çok da estetik bir işleyişle gerçekleşmekte olduğunu bilmenizi isteriz. Özellikle de Bleaching olarak adlandırılan kozmetik diş beyazlatma tedavi süresi için tüm kontrollerle birlikte ortalama dişlerin sarılığına göre 10 yada 14 gün 1 ton beyazlatma için tek seans yani 15 dakikanızı vermeniz yeterli olacaktır. Uzman diş hekimleri tarafından lazer ışınlarıyla uygulanmakta olan bu tedavi sayesinde, dişleriniz eskisinden de çok daha mükemmel bir görünüme sahip olacaktır. Bunun için de sizlerin yapması gereken şey, bu alanda kusursuz hizmetler veren bir diş hekimi bulmak olmalıdır. Keza, kimi hekimler Bleaching diş beyazlatma tedavi süresi aşamalarını gereğinden fazlaca uzatmaktadır. Aslında bu sürecin yukarıda da belirttiğimiz gibi sadece 10 ya da 14 gün gibi bir zaman diliminde gerçekleşmesi gerekecektir. Aksi takdirde boşa zaman ve boşa masraf gibi sıkıntılara maruz kalma oranınız oldukça yüksektir.

Diş Beyazlatma Tedavi Süresi Yöntemleri

Diş beyazlatma yöntemlerini üçe ayırarak incelememiz mümkün olmaktadır. Bunlar;

 • Kimyasal Diş Beyazlatma
 • Fototermal Diş Beyazlatma
 • Fotokimyasal Diş Beyazlatma

Bu üç yöntemin ana özelliği ise, kimyasal jel, lazer ışını ve mavi ışık kullanımlarıdır. Özellikle de foto kimyasal diş beyazlatma tedavi süresi bakımından hem pratik hem de akıcı bir güvenilirliğe sahiptir. Tüm bunların yanı sıra, dişlerinizin her daim güzel görünmesi açısından sizlerin de belli başlı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle de düzenli diş fırçalanmasıyla birlikte belli başlı içecek ve tütün mamulleri kullanımını da en aza indirmeniz gerekmektedir. Bu kullanımları dengeli bir şekilde gerçekleştirmeniz akabinde de diş beyazlatma evrelerinizi çok daha hızlı bir işleyişe dahil edebilirsiniz.
Son olarak Lazer diş beyazlatma tedavi süresi konusundan bazen belli başlı rötarların olabileceğiniz bilmenizi isteriz. Öyle ki bazı diş hekimleri de olabildiğince titiz çalıştığından dolayı, geç olsun ama sorunlu olmasın felsefesi sayesinde sizlere mükemmel dişler kazandırmaktadır.

Kaynak [1]

Yorum

Yorum Yapın

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  lazer diş

  Lazer diş beyazlatma fiyatları

  dental

  Porselen diş ağızda koku yapar mı?