Ümraniye implant diş tedavisi

Ümraniye implant diş tedavisi
Ümraniye implant diş tedavisi

İmplant tedavisi son zamanlarda yoğun olarak uygulanan diş tedavilerinden biridir. Ağızda diş kaybını önlemek yerine hastalara uyguladığımız implant tedavisi sayesinde hastanın diş kaybını ve de sorunlu dişin yanındaki dişlerin kaybını da önleyebilmekteyiz. Ümraniye implant diş tedavisinde implantı titanyum ya da titanyumu bünyesinde bulunduran bileşikleri kullanmaktayız. Çünkü titanyum içeriği dolayısıyla oldukça dayanıklıdır ve de implant tedavisindeki başarıda titanyumun dayanıklılığından kaynaklanmaktadır. Diş ve ağız sağlığı herkes için çok önem taşımaktadır. Biz de hastaların diş ve ağız sağlıklarını korumak için implant tedavisiyle hizmet vermekteyiz.

Bazı hastalar implant diş tedavisini uygulatmak için kararsızlığa düşebilmektedirler. Bu kararsızlık aslında gayet normaldir fakat implantın süresi sanılanın aksine aslında daha farklıdır.

Ümraniye implant diş tedavisi’ni ömrü ne kadardır?

Ümraniye implant diş tedavisi'nin ömrü ne kadardır?
Ümraniye implant diş tedavisi’nin ömrü ne kadardır?
 • Ümraniye implant diş tedavisinde uyguladığımız implant tedavisini gören hastalara 30 yıla kadar garanti süresi verilebilmektedir.

 

 • Kısa ömürlü, hastalara geçici bir tedavi sunduğumuz bir diş tedavisi değildir.

 

 • 30 yıl garanti süresi verilebilmektedir, fakat hasta uyguladığımız implanta iyi bakmazsa, gayet özensiz bir şekilde implantı kullanırsa, yıl garantisi düşebilir. Kullanım süresi hastanın implanta iyi bakımıyla eş doğrultudadır.

Yaşı ileri olan hastalar ise implant tedavisini uygulamakta çekince göstermektedirler. Ama bu çekince oldukça yanlıştır çünkü implant tedavisinin yaşla ilgili net bir belirleyiciliği yoktur

Hangi Yaş Arası Kişiler İmplant Tedavisinden Yararlanabilirler?

 • Yaşlı ya da orta yaşlı insanlar bu ağzı ve dişi koruyan tedaviden çekinmektedirler. Çünkü sağlıklarının kötü etkilenebileceğini düşünmektedirler. Ama işin aslı bu değildir.

 

 • İmplant tedavisini sadece ergenliğini bitirmemiş kişilere uygulamamaktayız. Sağlıkla ilgili bir problem olma olasılığı vardır.

 

 • 18 yaşından büyük olan ve tabiki de implant tedavisi için gerekli koşullara sahip olan bütün kişilere bu tedaviyi uygulamaktayız.

 

 • İleri yaşlarda olan kişilere bu tedaviyi uygulamamız daha mantık çerçevesindedir, çünkü ileriki yaşlarda ağızda diş kaybı daha fazla görülmektedir. Bu sebepten dolayı ileriki yaşlarda olan insanlara bu tedaviyi uygulamaktayız.

Kimlere Kesinlikle Bu Tedaviyi Uygulanmaz?

 • Alkol, sigara ya da içki bağımlılıkları bulunan insanlara bu tedaviyi uygulamakta büyük sorunlar görmekteyiz.

 

 • Bağımlı insanlara implant tedavisi uygulayamamaktayız.

 

 • Ciddi bir biçimde kalp ve damar hastalıklarına sahip olan insanlara bu tedaviyi sunmuyoruz.

 

 • 18 yaşından küçük kişilere yaş prosedürü sebebiyle bu tedaviyi uygulamıyoruz.

 

 • Ayrıca kemik dokusunun yeterli olmadığı, kemik dokusunun tedaviye izin vermediği durumlarda hastalarımıza bu tedaviyi verememekteyiz.

 

 • Bu durumların dışında hastayla içinde bulunduğu koşulları konuşup Ümraniye implant diş tedavisi ni verebilmekteyiz. Çünkü en önemli sağlık koşullarından biri de ağız ve diş sağlığını sağlayabilmektir.

Kaynak [1]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir