Pendik implant tedavisi

Pendik implant tedavisi
Pendik implant tedavisi

implant diş tedavisi, 21. Yüzyılın önemli atılımlarında biridir. Yapay kök olarak bilinen diş implanti, vida şeklindedir ve açılan diş etinden içeri monte edilir. Üstü kuron dişle kaplanan diş vidasının uzun ömürlü olması dikkat çekmektedir. Özellikle dişini kaybeden ya da ağzında hiç dişi bulunmayan kişilerin tercih sebebi olan implant, ülkemizde de doğru ellerde kaliteli bir hizmet anlayışıyla uygulanmaktadır. Pendik implant tedavisi konusunda özel polikliniklere sahiptir.

implantın uygulanabilmesi için hangi şartlar gerekmektedir?

implantın uygulanabilmesi için hangi şartlar gerekmektedir?
implantın uygulanabilmesi için hangi şartlar gerekmektedir?
  • Diş kaybı olan herkese, ister tek diş olsun ister komple implant yöntemi uygulanabilir.
  • İmplant konulacak bölgenin, vidanın genişliğine uygun olması gerekmektedir. Var olan kemiğin yapısı, vidanın üstüne eklenecek protezinin kısa sürede yapılmasına zemin hazırlamaktadır.
  • Üst yaş sınırı yoktur ancak alt yaş sınırı vardır; kemik gelişimini henüz tamamlamış çocuklarda implant diş tedavisi tercih edilmemektedir.
  • implant uygulanabilmesi için ağzınızın hijyenik olması gerekmektedir. Lazer diş tedavi yöntemiyle bu işlem bir günden kısaltılabilmektedir ancak kişinin de ağız bakımına önem vermiş olması tedavi süresini kısaltacaktır.
  • implant ömürlük bir yöntemdir tedaviden sonra bakım yapılırsa kuron da uzun süre sizinle yaşamaya devam edecektir.
  • Tedaviyi devlet tamamen karşılamamaktadır; Pendik implant tedavisi için özel polikliniklere gitmek durumdadır.

Dişlerinin hepsini kaybetmiş ve tam protez kullanan kişiler için implant tedavisi çok doğru bir tercih olacaktır. Dayanıklı titanyum içeriği sayesinde yapay diş kökünüz haline gelecek implant, kemik erimesine de engel olmaktadır.  İmplant tedavisinin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için hastanın kalp rahatsızlığının bulunmaması ve kanama durdurma problemleri yaşamaması gerekir. Bu tarz hastalara implant takılması uygun değildir. Aşırı sigara içen hastalar ile hiç sigara tüketmeyen hastalar arasında başarı olarak büyük farklılıklar mevcuttur. İmplant tedavisinde özel bakım gerektiren hastalardan birisi de diyabetiklerdir. Ancak hekim tarafından kontrol altında tutulan diyabetik hastanın implant yaptırması mümkün olmaktadır. İstanbul’dan ve İzmir gibi şehirlerimizden dünya ülkelerine diş vidası ihracı yapılmaktadır. Pendik implant tedavisi konusunda ihtiyaçları karşılayabilecek verimliliğe sahiptir. Ağız sağlığına dikkat edildiği sürece implant ömürlüktür.

Bu konular ilginizi çekebilir

2 Comments

Leave a Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir