izmir implant Rehberi

Kâr amacı güdülmediği için devlet ve üniversite hastanelerinde implant yaptırmak, diş implantı yapan özel yerlere göre daha uygundur. Aşağıda hazırladığımız listede yer alan İzmir’de implant yapan devlet ve üniversite hastaneleri arasından size uygun ve yakın olana giderek veya telefonla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

İzmir’de implant yapan yerler

İzmir’de implant yapan devlet ve üniversiteleri iki başlığa ayrılarak sunulmuştur. Bu listede mevcut olabilecek eksiklikler en kısa sürede giderilmeye çalışılıp izmir implant listesi zamanla tam haliyle yayınlanmış olacaktır.

Izmir’de diş implantı yapan üniversite hastaneleri

1) Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi – Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi A.B.D.

izmir implantEge Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde özellikle implant yerleştirilmesi için yeterli kemik ve yumuşak dokunun bulunmadığı durumlarda ileri implant cerrahisi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanlığı’nca, implant üstü protezler Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı Başkanlığı’nca yapılmaktadır. Anabilim dalında 8 profesör, 3 doçent ve 10 araştırma görevlisi  ile hizmet verilmektedir.

Dilerseniz randevu alarak, dilerseniz sabah erken saatlerinde fakülteye gidip sıra numarası alarak muayene alabilirsiniz. Hastalar ilk muayenenin ardından ilgili anabilim dalına sevk edilir.

Detaylı bilgi ve randevu: 0232-311 27 00 – Online randevu için tıklayınız.
Adres: Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Bornova/İZMİR


 İzmir’de implant yapan devlet hastaneleri

implant istanbulNe yazık ki araştırmalarımız neticesinde İzmir’de implant diş yapan bir devlet hastanesi bulamadık. Ancak devlete ait bazı ağız ve diş sağlığı merkezlerinde (İMPLANT DEĞİL) masrafları hastalar tarafından karşılanmak kaydıyla protez uygulamaları  yapılabilmektedir, dilerseniz bunları değerlendirebilirsiniz.

1) BORNOVA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ

Detaylı bilgi ve randevu:  444 35 42
Adres: 2800 sk. No:2 Mersinli Mah. Çınarlı Konak-İZMİR

2) KARŞIYAKA  AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ

Detaylı bilgi ve randevu:  444 35 43
Adres: 6178/2 Sk. No:3 Demirköprü Karşıyaka – İZMİR

3) ALSANCAK AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ

Detaylı bilgi ve randevu:  444 35 41
Adres: 1474 Sk. No:6 Alsancak-İZMİR


izmir implant Rehberi

izmir implant merkezleri ve diş implantı olanakları bakımından oldukça zengin bir şehir olmasına rağmen İzmir’de bulunan devlet üniversite ve hastaneleri arasında yalnızca Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde implant yapılabilmektedir. Yukarıda sayılan devlete ait yerler dışında özel izmir implant diş kliniklerini araştırabilirsiniz.

Implant izmir konulu bu yazımıza ilaveten aşağıdaki yazılarımızın da ilginizi çekeceğini düşünüyoruz:

9 Comments

Leave a Reply
  1. 9 tane implant takmak istiyorum; alman malı, normal durum da ağız için en uygun fiyatları öğrenmek istiyorum

  2. İmplant seçiminde alman malı veya Türk malı arasında nasıl bir seçim yapmalıyız..Alman implant fiyatı nedir..Türk implant fiyatı nedir .Teşekkür ederim

      • ben devlet memuru emeklisiyim devlete ait hastahanelerden birinde ücretimi ödeyerek inplant ve diş yaptırmak istiyorum bulamıyorum diş hastahaneleri devlet hastahaneleri bunu yapacak hekim yoksa bunun çaresi bulunmalı beni özele gitmeye niye zorluyorsunuz

  3. Izmirde Implant icin sadece Ege Universitesimi var. Baska bir Devlet hastanesi yada klinik mevcutmudur. Vereceginiz bilgi icin tesekkurler

  4. ben devlet memuru emeklisiyim devlete ait hastahanelerden birinde ücretimi ödeyerek inplant ve diş yaptırmak istiyorum bulamıyorum diş hastahaneleri devlet hastahaneleri bunu yapacak hekim yoksa bunun çaresi bulunmalı beni özele gitmeye niye zorluyorsunuz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir