istanbul implant Rehberi

Çapa diş - implant

İstanbul implant rehberine hoş geldiniz. Bu sayfamızda İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasındaki implant olanakları ve genel olarak diş implantı yapan yerler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Bu yazıda bulabileceğiniz bilgiler şöyledir (Üzerine tıklayarak başlığa geçiş yapabilirsiniz)

 1. İstanbul’da implant yapan yerler
  1. İstanbul’da implant yapan devlet üniversite hastaneleri
  2. İstanbul’daki devlet diş hastaneleri ve Ağız Diş Sağlığı Merkezleri
   1. Avrupa Yakası
   2. Anadolu Yakası
  3. İstanbul’daki özel diş klinikleri
  4. İstanbul en iyi implant uzmanı diş hekimleri
 2. İstanbul implant fiyatları
 3. Diş implantı hakkında bilgiler
  1. İmplant tedavisi ne kadar sürer?
  2. İmplant nasıl yapılır?
  3. Devlet implant masraflarını karşılıyor mu?
  4. İstanbul’da en ucuz implant nerede yaptırılır?
  5. Yurtdışından İstanbul’a gelip implant yaptırabilir miyim?

İstanbul’da implant yapan yerler

Bu listede verilen İstanbul’da implant yapılan yerlere ait bilgileri kullanarak kendileriyle iletişime geçebilirsiniz. Listedeki olası eksiklikler en kısa sürede giderilmeye çalışılıp istanbul implant yapan yerler listesi zamanla tam haliyle yayınlanmış olacaktır.

İstanbul’da implant yapılan üniversite hastaneleri

Kâr amacı güdülmediğinden devlet ve üniversite hastanelerinde implant yaptırmanın maliyeti, diş implantı yapan özel yerlere göre küçük bir nebze daha uygundur. İşte İstanbul’da implant yapan üniversitelerin tam listesi:

1) İstanbul Üniversitesi  Çapa Diş Hekimliği Fakültesi – Oral İmplantoloji A.B.D.

Çapa diş - istanbul implantİ.Ü. Çapa Diş Hekimliği Fakültesi’nde implant yaptırmak isteyen hastalar doğrudan Fakülte’nin Oral İmplantoloji Anabilim Dalı Başkanlığı’na kayıt yaptırabilirler. Oral Diagnoz ve Radyoloji ABD’nda ilk muayeneleri yapılan hastalar gerekli görülmesi halinde Oral İmplantoloji ABD’na yönlendirilir. Bu aşamadan sonra muayene ve randevu ile tedavi işlemleri başlar.

Detaylı bilgi ve randevu: 0212 414 25999
Adres: İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Çapa, Fatih/İstanbul

2) Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi –  Protetik Diş Tedavisi A.B.D.

implant istanbulMarmara Üniversitesi’nde implant yaptırmak isteyenler ve burada ilk muayenesini olacak hastalar 444 21 65 no’lu telefonu kullanarak veya fakültenin internet randevusu sayfasını kullanarak randevu alabilirler. Marmara Üniversitesi’nde diş implantı, sabit ve hareketli protezler Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı Başkanlığı’nda yapılmaktadır.

Detaylı bilgi ve randevu: 444 21 65
Adres: Marmara Üniversitesi Nişantaşı Kampusu, Büyük Çiftlik Sk. No:6 34365 Nişantaşı, Şişli /İstanbul

3) Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) – Diş Servisi

gata istanbul implantGATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Komutanlığı Diş Hekimliği Bilimleri Merkez Başkanlığı ameliyathanesinde implant uygulamaları dâhil sivil vatandaşları da kapsamak üzere her türlü cerrahi işlem yapılabilmektedir. GATA’da implant yaptırmak için  (0216) 444 1898 no.lu telefonu arayarak randevu alınması gerekmektedir.

Detaylı bilgi ve randevu: (0216) 444 1898
Adres: Selimiye Mh., Tıbbiye Cd., 34668, Üsküdar/İSTANBUL

İstanbul’daki devlet diş hastaneleri ve ADSM’ler

Genel olarak devlet hastanelerinde implant yapılmamaktadır. Ancak İstanbul’da yer alan ADSM’ler bazı dönemler kadrolarında implant yapabilecek uzman hekim bulundurmakta ve implant masrafı hasta tarafından karşılanmak kaydıyla bu kurumlar diş implantı yapılmasına izin verebilmektedir.

Aşağıda verilen İstanbul’daki devlet diş hastaneleri ve ADSM’lerin telefon numaralarını arayarak implant yapılıp yapılmadığı hakkında güncel bilgi alabilirsiniz.

(başa dön)

İstanbul Avrupa Yakası Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri

Avrupa Yakası’nda bulunan diş hastaneleri ile ADSM’lerin tam listesi şu şekildedir:

1) İstanbul Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi – Ağız Diş ve Çene Cerrahisi

implant istanbulHastanenin Ağız ve Diş Çene Cerrahisi polikliniğinde  lokal ve genel anestezi ile uzman ve deneyimli diş hekimleri tarafından implant uygulaması yapılmaktadır. Hastaların muayene ve acil tedavileri aynı gün içerisinde tamamlanmakta, daha sonra yapılacak tedaviler için randevu sistemi uygulanmaktadır.

Güncelleme: Bir ziyaretçimiz, sitemize bıraktığı yorumunda Okmeydanı ADSM’de implant yaptıramadığını belirtmiştir. 

Detaylı bilgi ve randevu: +90 212 320 10 43 (Randevu için 182’yi arayınız!)
Adres: Darülaceze cad. Gürsel Mahallesi Kağıthane/İstanbul

2) Bahçelievler Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Kurumda protez uzmanları ve çene cerrahları bulunmaktadır ancak bu uzmanlar tarafından implant yapılmasına Kurumca şu an izin verilip verilmediği telefonla aranarak veya muayene olunarak öğrenilebilir.

Detaylı bilgi ve randevu: +90 212 441 53 12 
Adres:  Adnan Kahveci Bulvarı Eski Londra Asfaltı No:141/2 Bahçelievler, İstanbul

Şube: Gençosman Diş Tedavi ve Protez Merkezi

Detaylı bilgi ve randevu: 0 212 441 53 12
Adres:Mustafa Yaşar Cad. Gençosman Mah.. NO:5/7 Güngören/İSTANBUL

3) Güngören Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Kurumda protez ve çene cerrahi uzmanları bulunmaktadır ancak bu uzmanlar tarafından implant yapılmasına Kurumca şu an izin verilip verilmediği telefonla aranarak veya muayene olunarak sevk zinciri içerisinde öğrenilebilir.

Detaylı bilgi ve randevu: +90 212 441 53 12 
Adres:  Merkez Mah. Ünlü Sok. No: 6 Güngören/İSTANBUL

(başa dön)

İstanbul Anadolu Yakası Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri

Anadolu Yakasında bulunan ADSM’lerin tam listesi şu şekildedir:

2) Ataşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (Kadıköy ADSM)

Kurumda Ağız Diş Çene Cerrahisi ve Periodontoloji uzmanı bulunmaktadır. Esasen bu uzmanlar implant yapılabilecek yetkinlikte olup kurumun şu an buna izin verip vermediği hakkında telefonla bilgi alınmalıdır.

Detaylı bilgi ve randevu: +90 216 469 77 41
Adres:  Barbaros Mahallesi Fesleğen Sokak No:7 Batı Ataşehir/İSTANBUL

3) Beykoz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Bizim edindiğimiz bilgiye göre kurumda şu anda implant yapılmamakta ancak Protez uzmanı bulunmaktadır. Güncel durumu telefonla öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgi ve randevu: +90 216 425 05 24
Adres:  Çubuklu Mh. Vatan Cd. Şehit Ahmet Gündoğdu Sk. Beykoz/İstanbul

4) Çekmeköy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Kurumda implant uzmanı bulunmamaktadır. Güncel durumu telefonla sorgulabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve randevu: +90 216 312 6078
Adres:  Soğukpınar Mah.Ihlamur Cad.No:40 Çekmeköy-Taşdelen/İstanbul

5) Göztepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Kurumda implant uzmanı bulunmamaktadır. Güncel durum telefonla aranarak sorulabilir.

Detaylı bilgi ve randevu: +90 216 565 91 91
Adres:  Merdivenköy Mah. Dr.Erkin Caddesi No:28 Göztepe/Kadıköy

(başa dön)

İstanbul’da implant yapan özel klinik ve diş hastaneleri

Yazımızın bu bölümü araştırma ve inceleme aşamasındadır. Eğer bir diş hastanesi/klinik temsilcisi iseniz burada yer almak için info@disimplantim.com adresine mail atabilirsiniz.

İstanbul en iyi implant uzmanı diş hekimleri

İmplant diş yaptırmak isteyen hastaların merak ettikleri konuların başında “implant hangi bölüm/uzmanlık tarafından yapılıyor” ve “en iyi implant uzmanı diş hekimi kim” gibi sorular gelmektedir.

İmplant uygulaması asıl olarak Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi ana bilim dalı ile bu daldan ayrılarak bazı üniversitelerde bağımsız olarak ele alınan İmplantoloji ana bilim dalının konusudur. İmplant uygulaması Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi, İmplantoloji, Periodontoloji ve hatta Ortodonti alanında uzmanlığı bulunan diş hekimleri tarafından yapılabileceği gibi bu konuda ek kurs/sertifika alan normal diş hekimlerince de yapılabilir.

Neticede, implant uzmanı diş hekiminden anlaşılması gereken yoğun olarak implant uygulamaları yapan ve bu alanda yeterli tecrübeye sahip, titizlik ve başarı konusunda sizin çevrenizden olumlu referanslarını duyduğunuz kişiler olmalıdır. Bu nedenle biz haksız rekabete konu olabilecek bir liste vermemizin doğru olacağını düşünmüyoruz.

Ancak dilerseniz buraya tıklayarak İstanbul diş hekimlerini uzmanlık, adres bilgisine göre süzebilir, kendilerinin telefon ve adres bilgilerine ulaşabilirsiniz.

(başa dön)

İstanbul implant diş fiyatları

İstanbul’da implant fiyatları tek diş için genel olarak 1.000 TL ile 3.000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlara implant diş vidasını markası, implant yapan diş hekiminin kişisel fiyatlandırma politikası ve implant yapılacak dişin genel durumu etki etmektedir. Tam bir fiyat için muayene olunması zaruridir.

İstanbul’daki diş implant fiyatları konusunda detaylı bilgi almak ve fiyat hesabı yapmak istiyorsanız implant fiyatları başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

(başa dön)

İmplant diş hakkında diğer bilgiler

Aşağıda implant fiyatları hakkında genel bilgilendirmeleri okuyabilirsiniz.

İmplant tedavisi ne kadar sürüyor?

İmplant tedavisi süresi hastadan hastaya değişmekle birlikte genel olarak iki seans ile 1-3 ay arasında değişir. Eğer çene kemiğinde veya diş etlerinde sorunlar varsa öncelikle bu sorunların giderilmesi gerekir ve bu süreler dahil toplam implant diş tedavi süresisi 5-8 ayı bulabilir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

İmplant nasıl yapılır?

Öncelikle muayene yapılır ve tedavi planlanır. Gerekli görülmesi halinde kemik kalınlaştırma veya diş eti sorunları giderilir veya kırık diş çekilir. Diş eti kesilerek açılır ve vidanın yerleştirileceği çene kemiği delinerek vida yerleştirilir. Daha sonra buranın iyileşmesi beklenir ve bu sürenin geçmesinin ardından vidanın üzerine protez implant diş yapısı yerleştirilir. Detaylı bilgi ve video için tıklayınız.

Devlet implant masraflarını karşılıyor mu?

Devlet implant masraflarını karşılamaz. SGK implant masraflarını çok ağır şartlarda bazı durumlar için en fazla 90 TL’ye kadar karşılar. Detaylı bilgi için tıklayın.

İstanbul’da en ucuz implant nerede yaptırılır?

Öncelikle belirtmek gerekir ki implant lüks bir tedavi yöntemidir ancak fiyatlar ülkemiz endeksinde yurt dışına göre oldukça makuldür. İmplantı maliyetlerini en ucuza getirmek için implant diş malzemesini diş hekiminizin onayı ile kendiniz tedarik etmeyi düşünebilirsiniz. Pahalı yapılan bir tedavinin kesin başarılı sonuç vereceği garantisi olmadığı gibi ucuza mal olan bir tedavinin başarısızlık riskinin yüksek olabileceği düşüncesi implant için geçerli değildir. İmplantta önemli olan hekimin kişisel becerisidir.

Yurtdışından İstanbul’a gelip implant yaptırabilir miyim?

İstanbul’a yurt dışından gelerek implant yaptırabilirsiniz. İmplant tedavisi uzun süreli bir tedavi değildir. 2 kere 2-3 günlük seyehat tedavi için yeterlidir. Halihazırda dünyanın birçok yerinden hastalar medikal turizm kapsamında ülkemizi ziyaret etmektedir.(ISSCR Guidelines 2008)

(başa dön)

10 Comments

Leave a Reply
  • Merhaba Metin Bey,

   Ataşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde ağız diş ve çene cerrahisi, periodontoloji ve protez uzmanları bulunmaktadır. Esasen bu 3 uzmanlık alanı da implant çakılabilmek için gerekli donanıma sahip olup implant yapılıp yapılmayacağı hekimlerin inisiyatifindedir. 182’yi arayarak bu hastaneden randevu alabilir ve implant diş yaptırmak istediğinizi söyleyebilirseniz, uygun görülürse kurum uzmanları implant yapabilirler.

    • Merhabalar efendim;

     Ataşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde ağız diş ve çene cerrahisi, periodontoloji ve protez uzmanları bulunmaktadır. Esasen bu 3 uzmanlık alanı da implant çakılabilmek için gerekli donanıma sahip olup implant yapılıp yapılmayacağı hekimlerin inisiyatifindedir. 182’yi arayarak bu hastaneden randevu alabilir ve implant diş yaptırmak istediğinizi söyleyebilirseniz, uygun görülürse kurum uzmanları implant yapabilirler.

     Yukarıda da belirttiğimiz gibi ;
     implant yapılıp yapılmayacağı hekimlerin inisiyatifindedir.

     diye belirtilmiştir.

 1. merhabalar ben hem dişlerimi sökecekler hemde yeni diş yaptırmak istiyorum acaba devret karşılıyormu yada ne kadar para vercem bana bilgi ve cevap verilmisin kimse varmı rürtfen bekliyorum

  • Merhaba Muharrem Bey,

   Diş çekimini devlet karşılıyor, implant dişi karşılamıyor. Piyasada implant fiyatları tek diş için 1000-3000 TL arasında değişmekte, detaylı bilgiyi şu linkten alabilirsiniz.

 2. Merhaba benim üst cenemde 3 disim eksik ve oldukca bu durum beni rahatsiz ediyor coktan beri implant düsünüyrm ama malum özellde cok pahali oldu icin yaptramiyrm Avrupa yakasında hangi devlet hastahanesi iyi yapiyor ve ücret nedir bilgi verebilecek arkadaara simdiden tesekür ederim Allah razi olsun simdiden

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir