"İmplant yaptırırken hiç sıkıntı çekmedim"

İnternetten derlediğimiz implant yorumları kategorimizde, bugün ek$i sözlük’ten malihulya mahlaslı yazarın implant deneyimini aktarıyoruz.

Malihulya geçirdiği implant ameliyatını şöyle yazıya dökmüş:

Sanıyorum dördüncü entry idi, tam tamına orada anlatıldığı gibi oldu. Başka bir diş merkezine daha danıştıktan sonra aldığım referansla …. diş hastanesine gittim. Ön görüşmede korkumu anlattım, niçin tercih ettiğimi söyledim, ki bunu diş hekimi de destekledi. Bugüne randevu verildi, biraz korkarak gittim. Öncesinde hiçbir şey okumadığım isabet olmuş. Asla korktuğum kadar acı hissetmedim. Beş on dakika ağzımın uyuşması sürdü ve inceden kalına doğru değişen ufak matkap uçlarıyla çene kemiğimi oydular. Alyan anahtarına benzeyen bir zımbırtıyla yeterli derinliğe ulaşıp ulaşmadığını kontrol ettiler. Tam olarak şekli ve materyali aynı olmasa da önce dübel sonra vidayı sıkıştırdılar. İngiliz anahtarı gibi bir zımbırtıyla gırç gırç sesleriyle yerine sabitlediler. Gayet ustaca el hareketleriyle (tamamen üstü kapanacak şekilde) vidaların üstüne dikiş attılar. Antibiyotik, gargara ve apranax fort verdiler. Akıllı küçük kızım da iyi geleceğini düşünerek bana dondurma almış, aferin ona. Midem hassas olduğu için antibiyotiği içtikten sonra biraz bekledim ve yarım muz yedikten sonra apranax fortu içtim. Üzerinden üç buçuk saat geçtikten sonra da yoğurtlu makarna yedim.

Henüz hiç ağrı yok, sadece çeneme yumruk yemiş gibiyim. Çok üşüdüğüm için buz tutamadım pek, muhtemelen moraracak ve şişecek. Ama gayet iyiyim ve alt çeneye yaptırdığım için şanslı olduğumu düşünüyorum. Diş kaybetmektense diş implantını kesinlikle tercih ederim. Tek korkum kemiğe kaynamakta güçlük çıkarması, inşallah bu kadar çaba boşa gitmez.

Ağız içi tadilat tamirat uygulamasıdır efendim. Wlinde malası ve matkabıyla ağzınızın içinde bir usta çalışıyor gibi düşünebilirsiniz.

Not: Dokuz numaralı entry sahibi “umit” nikli yazarın anlattığı benimkiyle birebir aynı. Ben sıkıntı çekmedim, inşallah tereddüdü olanlar da sıkıntı duymadan yaptırırlar ve başarılı olur.

Entry no: 49611291

One Comment

Leave a Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir