Beşiktaş implant Diş Tedavisi

Beşiktaş implant Diş Tedavisi
Beşiktaş implant Diş Tedavisi

Ağız ve diş sağlığı son dönemde herkes tarafından önem verilen bir pozisyona gelmiştir. Yapılan son araştırmalara göre eğer ağızda ya da dişlerde herhangi bir sağlık sorunu varsa, bu sorun vücudun diğer organlarını da etkilemektedir. Vücuttaki hasarda daha da büyümeye meyilli olabilmektedir. Hele ki bazı dişler çürümeye başladıysa ağız ve diş sağlığı büyük bir tehlike altına girmektedir. Çürük basit bir diş problemi olarak görülse de etkileri umulmadık büyüklükte olabilir. Diş kayıpları, çene ve kemik yapısının bozulmasına kadar sorunlar artabilir. Bu sorunlardan hastalarımızı zarar görmelerinden kurtararak, onlara daha sağlıkli bir ağız ve diş yapısı vaat etmekteyiz.

implant Tedavisi Hangi Durumlarda ve de Nasıl Uygulanmaktadır?

  • Beşiktaş implant Diş Tedavisi’ni çürük dişlerinden mustarip ya da farklı bir durumdan ötürü sağlıklı dişini kaybetmiş olan hastalarımıza yeniden sağlıklı dişlere sahip olmaları için uygulamaktayız.
  • Çürük olan dişin iki yanında bulunan sağlıklı dişlere de hastalık yayılmadan, diğer sağlıklı iki dişide kurtarmış oluyoruz.
  • Çürük dişten kurtulduktan sonra hastamızın kemik dokusunun seviyesine karar verip işlemimize başlıyoruz. Kemik dokusunun sağlam ve yeterli olması Beşiktaş implant Diş Tedavisi için çok önemlidir. Çünkü eğer hastanın dişinin kemik yapısı yeteri kadar kuvvetli değilse hastaya implant tedavisi uygulamamız çok sakıncalı sonuçlar doğurabilmektedir.
  • Kemik dokusunun ve de yapısının hastaya uygulayacağımız işlem için yeteri kadar sağlam olduğuna karar verdikten sonra, dişin kemiğine vidalarımızı yerleştiriyoruz.
  • İşlemimizi hastaya en fazla yarım saat süresinde uygulamış oluyoruz. Çok fazla sorunlu olan diş ve ağız yapılarında yarım saat süren işlemimiz biraz daha uzayabiliyor.
  • İşlemimiz gayet ağrısız ve acısız olmaktadır. Hastaya işlemimizi uygulamadan önce lokal anestezi veriyoruz ve böylece hasta ona uyguladığımız implant tedavisinin hiçbir evresini hissetmemiş olmaktadır.
  • Hastamıza implant tedavisini uyguladıktan sonra, uygulama süresinden 6 aya kadar olan süre zarfında dişe uyguladığımız implantın tam olarak ağıza ve de dişe uyum sağladığından emin oluyoruz.
  • Daha sonra ise, implanttan emin olduktan sonra, dişe uygulayacağımız protez ile ilgili hastamızla görüş birliği içerisinde protez tedavisine başlıyoruz.

Beşiktaş implant Diş Tedavisi Kimler İçin Uygundur Kimler İçin Değildir? 

Beşiktaş implant Diş Tedavisi Kimler İçin Uygundur Kimler İçin Değildir
  • 18 yaş grubundan büyükler yararlanırken, 18 yaşından küçükler Beşiktaş implant Diş Tedavisi’nden yararlanamamaktadırlar.
  • Ciddi sağlık sorunlarıyla karşı karşıya olmayan hastalarımıza implant işlemini uygularken, çok ciddi sağlık problemlerine sahip olan bireylere, kendi sağlıklarının iyiliği için implant işlemini uygulayamıyoruz. Eğer uygulama olursa istenmeyen sonuçlarla karşılaşılma olasılığı ne yazık ki çok büyüktür.

Türkiye geneli ortalama implant diş tedavisi kaç para olduğunu öğrenmek isterseniz lütfen linke tıklayınız. [ implant diş fiyatları ]

Kaynak [1]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir