Arnavutköy implant Diş Tedavisi

implant diş tedavisi dünyada da son derece gelişmiş olduğu gibi son yıllarda da ülkemizde son hızla gelişmeye devam etmektedir. İmplant tedavisinin ülkemizde de hastaların hem ağız hem de diş sağlığını korumak için tercih edilmesindeki temel sebep implant tedavisinin kesin sonuç odaklı olmasından kaynaklanmaktadır. Çürük dişin ya da hastalıklı dişin yerine diş sağlığını ve de yapısını korumak için yapılan bir tedavidir. Arnavutköy implant Diş Tedavisi de hastalarımıza çürük dişlerinin yerine kullanabilecekleri son derece sağlıklı ve de dayanıklı olan dişleri sunmaktadır. Ağız ve de diş sağlığı korunması gereken sağlık türlerinden oldukları içinde hastalarımıza uygulamış olduğumuz implant tedavisi de resmen bir kurtarıcı görevini görmektedir.

implant Tedavisinin Kullanım Süresi Ne Kadardır?

  • implant tedavisini uyguladığımız hastalarımız oldukça uzun bir sürece bizim onlara uyguladığımız implantı kullanabilmektedirler.
  • Bu uzun süre ise 50 yılı bulabilmektedir. Hatta daha iyi bakım durumlarında ise hastalarımıza uyguladığımız Arnavutköy implant Diş Tedavisi ni 50 yıldan fazla bile kullanabilme ihtimalleri bulunmaktadır.
  • Aslında implant tedavisinin kullanım başarısının artması bize dayandığı kadar hastamızın implantını nasıl kullandığına da bağlı olarak şekillenmektedir.
  • Ayrıca hastaya büyük görevler ve de özveriler düştüğü gibi tabi ki de implant tedavisinin başarısında doktorlarında çok büyük bir payı bulunmaktadır.
  • İmplant tedavisini uygulayacak her doktorun çok fazla bilgi birikimi ve de implant tedavisini uygulamak hakkında tecrübeleri olması gerekmektedir.

Arnavutköy implant Diş Tedavisi Uygulamasından Sonra Protez Takımı Süreci

Arnavutköy implant Diş Tedavisi Uygulamasından Sonra Protez Takımı Süreci
Arnavutköy implant Diş Tedavisi Uygulamasından Sonra Protez Takımı Süreci
  • Arnavutköy implant Diş Tedavisi ni hastalarımıza uyguladıktan hemen sonra protez takım işlerini yapmıyoruz.
  • Protez takım işlerini gerçekleştirebilmek için öncelikle hastalarımıza uyguladığımız implant tedavisinin ağız içerisinde tam olarak yerleştiğini görmemiz gerekmektedir.
  • Bu sebepten dolayı en az 3 ay en fazla 6 ay olmak üzere hastalarımıza uyguladığımız tedavinin oturması gerektiğine inanmaktayız.
  • Diş cerrahisi alanında bu konu hala ciddi olarak tartışılmaktadır, tartışmanın ana konusu ise en az ve de en fazla süre ne kadar olmalıdır konusu üzerinde meydana gelmektedir.
  • Bizim hastalarımıza protez takımı işlemini rahatlıkla uygulayabilmemiz için yerleştirdiğimiz implantlarla hastanın kemik yapısının bir bütün olması gerekmektedir, bu şartlar gerçekleşirse protez işlemine rahatlıkla başlayabiliriz.

Kaynak [1]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir