Ankara implant Rehberi

Kâr amacı güdülmediğinden devlet ve üniversite hastanelerinde implant yaptırmanın maliyeti, diş implantı yapan özel yerlere göre daha uygundur. Aşağıda hazırladığımız listede yer alan Ankara’da implant yapan devlet ve üniversite hastaneleri arasından size uygun ve yakın olana giderek veya telefonla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara’da implant yapan yerler

Ankara’da implant yapan devlet ve üniversiteleri iki başlığa ayrılarak sunulmuştur. Bu listede mevcut olabilecek eksiklikler en kısa sürede giderilmeye çalışılıp Ankara implant listesi zamanla tam haliyle yayınlanmış olacaktır.

Ankara’da diş implantı yapan üniversite hastaneleri

1) Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi – Protetik Diş Tedavisi A.B.D.

hacettepe-disHacettepe Üniversitesi’nde hastaların muayene ve tedavileri işlemleri randevu sistemi ile yürütülmektedir. Çocuk ve erişkin hastalar muayene randevularını 444 4 444 numaralı telefondan alabilirler. İmplant büyük ölçüde SGK tarafından karşılanmadığı için hastalar ‘Hususi’ işlem kalemi  açtırarak tedavilerine devam edebilmektedir. Üniversitenin hizmetleri öğretim üyeleri, araştırma görevlileri, diplomalı diş hekimi olan doktora öğrencileri ve 4-5. sınıf stajyer öğrenciler tarafından yürütülmektedir.

Detaylı bilgi ve randevu: 0312 305 2128 (Randevu için 444 4 444’i arayınız)
Adres: Diş Hekimliği Fakültesi Sıhhiye, 06100 Ankara

2) Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi –  Protetik Diş Tedavisi A.B.D.

Ankara diş implantıA.Ü. Diş Hekimliği Protetik Diş Tedavisi A.B.D. Başkanlığı’nca dişlerin şekil ve form bozuklukları ile diş eksikliklerinin teşhisi, tedavi planlaması, rehabilitasyonu ve oral fonksiyonların tamamlanmasını ve okluzyonun düzenlemesi hizmetleri verilmektedir. Anabilim dalında tam, hareketli bölümlü protezler, implant ve sabit protezler yapılmaktadır.

Detaylı bilgi ve randevu:0 312 296 55 55 (Hasta kabul: 0312 296 55 42)
Adres: Emniyet Mah.İncitaş sokak.Sabancı Kız yurdu karşısı Yenimahalle – ANKARA

3) Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi –  Protetik Diş Tedavisi A.B.D.

gazi-disGazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi de diğer devlet üniversitelerinde olduğu gibi bazı durumlarda hasta kabulü yapabilmektedir. Diş hekimliği fakültesinde muayene olduktan sonra implant tedavinizin yapılıp yapılamayacağına karar verilecektir.

Detaylı bilgi ve randevu: 0312 203 4000
Adres: Gazi Üniversitesi Rektörlüğü 06500 Teknikokullar / Ankara


Ankara’da implant yapan devlet hastaneleri

Detaylı bilgiyi aşağıdaki devlet hastanelerin numaralarını arayarak alabilirsiniz.

1) Tepebaşı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi – Protetik Diş Tedavisi

Detaylı bilgi ve randevu: +90 312 360 00 07 (Randevu için 182’yi arayınız!)
Adres: Güçlü Kaya Mah. Fatih Cad. Çağla Sok. No:2 Keçiören / ANKARA

2) Topraklık Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi – Protez Kliniği

Detaylı bilgi ve randevu: +90 312 585 55 00 (Randevu için 182’yi arayınız!)
Adres: Kıbrıs Caddesi Orhun Sokak No: 3 Topraklık / ANKARA

3) Gölbaşı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi  – Protez Kliniği

Detaylı bilgi ve randevu: +90 312 485 2005 (Randevu için 182’yi arayınız!)
Adres: Gazi Osman Paşa Mh. Ankara Cd. No:16-A Gölbaşı / ANKARA


Ankara implant Rehberi

Ankara implant merkezleri ve diş implantı olanakları bakımından oldukça zengin bir şehir olmasına rağmen Ankara’da bulunan devlet üniversite ve hastaneleri arasından implant yapan bizim tespit edebildiğimiz yalnızca 6 yer bulunmaktadır. Yukarıda sayılan devlete ait yerler dışında özel Ankara implant diş kliniklerini araştırabilirsiniz.

Implant Ankara konulu bu yazımıza ilaveten aşağıdaki yazılarımızın da ilginizi çekeceğini düşünüyoruz:

11 Comments

Leave a Reply
  1. ben alt damak sag tarafa en 3 tane olması lazım dedi doktorum ama ben ssk emeklisiyim yaptırmak istiyorum 52 yaşındayım en bunun üzerine 6 purotesle tamamlarsak bu şartlarda nasıl yatırabilirim maliyet ne kadar olur lütfen yardımcı olursanız sevinirim dokdorumun işinde uzman olması şartıyla bu konuda titizim cok seye şahit oldum ankara ünüversitesinde hanımım bir diş coktirdi ölümden döndü ondan dolayı kişi işin uzmanı olmalı saygılarla cevap bekliyorum

  2. ben alt ust komple sabit protez yaptirmak istiyorum devlet ne kadar yardim yapar emekliyim sizden cevap bekliyorum arz ederim

  3. Lutfen yardim edin… annemin alt üst damak tamamen eridi.. hic bisey yeyip icemiyor… ailece huzurumuz kacti.. ne yapacagimizi sasirdik… devlette diş yaptiriyoruz.. ama hic ise yaramiyo implant konusunda lutfen yardim edin… cok zor durumdayiz…

  4. Ben sgk çalışanıyım şu an iki dişimi kaybettim arka taraflardan ımplant yaptırmak istiyorum hacettepe diş hastanesinde sgk ne kadarını karşılayacak ve ben ne kadar ödemek zorundayım.

  5. Ben balgat ağız ve diş sağlığında diş yaptırdım hiç kullanamadım impilant yaptırmak istiyorum ankarada en iyi yapan hangi hastane yardımcı olursanız sevinirim Teşekkurler

  6. topraklik ağız ve diş sağlığı Hastanesi agzindaki tüm dişleri soktuler porselen sözde dış yaptılar heryeri açık dişlerin ağrı sizi yapıyor ve ayrica gitti minik dislerim at dişi gibi diş taktilar lanet olsun Allah çıkarsın inşallah

  7. Ankara balgat Ağız ve diş sağlık merkezinde Anneme alt ve üst çene Protez yapıldı üst çene iyi fakat alt çene düzleştiği için tutmadı, oturmuyor bize çene yastığı ve yapıştırıcı önerildi onu da aldım işe yaramadı çalt çene ortada ikiye bölündü. Daha önce alt çenede bir ana diş varken çene yapmıştık o diş de düşünce o da durmuyor. Ona bir diş ilave etmek için yalvardık neyseki yapıldı çeneyi almak için annenin gelmesine gerek yok dendi. gidip aldım poşetin içinde sarılı bakmadan aldım getirdim. Gel gör ki yapıştırılan yapıştırıcı hiç tontulmamış tabi çene oturmuyor. Bu nası meslek ya mesleğe hakarettir. alınan devletten alına maaış oraya yapılan yatırım , hiç mi Vicdanları yok bunların arkadaş bu şekilde mi öğretilmiş bunlara …..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir